W niedzielę 9 lipca 2023 r. o godzinie 11:00 na Równi Krupowej w Zakopanem, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kandydaci na Małopolskich Terytorialsów biorą udział w intensywnym szkoleniu w ramach projektu “Wakacje z 11MBOT”.

Wśród ponad 100 ochotników jest 26% kobiet. Średnia wieku nowo powołanych wynosi 26 lat. Wśród kandydatów na żołnierzy OT są m.in. instruktor wspinaczki, sportowcy, urzędnicy, inspektor górniczy, rzecznik prasowy, informatyk, prawnik, student.

Jak podkreśla szer. Anna :

„ … do tej pory wykonywałam pracę biurową. Potrzebuję odmiany. Dlatego zdecydowałam się przyjść do 11 Małopolskiej Brygady OT, daje mi to możliwość połączenia mojej pracy zawodowej z służbą w Wojsku Polskim”

Region, w którym odbędzie się przysięga wojskowa, jest silnie powiązany z tradycjami Armii Krajowej dziedziczonymi przez 11 Małopolską Brygadę OT.

Przysięga wojskowa jest współorganizowana wspólnie z Urzędem Miejskim w Zakopanem oraz Starostwem Tatrzańskim. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Wojskowa.

Na przybyłych gości czeka prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków oraz tradycyjna wojskowa grochówka, dla najmłodszych wojskowy tor przeszkód.

Do dyspozycji zaproszonych gości zostały wyznaczone następujące parkingi:

- parking pod Urzędem Miasta,

- parking pod Starostwem Powiatowym,

- parking przy ul. Tadeusza Kościuszki przy al. Aleja 3 Maja Zakopane na wysokości Równi Krupowej.

Chcesz do nas dołączyć?

Najbliższy termin wcielenia do 11MBOT już 8 września 2023 r.

• skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu: https://www.wojsko-polskie.pl/11bot/krok-po-kroku/
  • możesz także złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

por. Adam TRĘBACZ

Oficer prasowy 11MBOT