„Nagrodę Starosty Tatrzańskiego” za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie Powiatu Tatrzańskiego w 2023 r. w kategorii zbiorowej otrzymał Zespół Regionalny „Budorze” działający przy Zespole Szkół Budowlanych im. Władysława Matlakowskiego w Zakopanem.

- To wspaniały przykład jak w szkole może działać zespół regionalny. Należą do niego nie tylko uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych, bo jest to szkoła typowo męska, ale i dziewczęta z Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Zakopanem. „Budorze” uczestniczą w życiu szkoły, ale i w wydarzeniach powiatowych czy miejskich, również z występami, z oryginalnym folklorem podróżują po Europie i świecie.

Jest na pewno też organizacją wychowawczą i przede wszystkim za to „Budorze” otrzymali nagrodę Starosty Tatrzańskiego w kategorii zbiorowej. Zespół jest nie tylko miejscem spotkań, to nie tylko występy na Podhalu i w innych zakątkach globu, ale przede wszystkim wychowuje – przypominał Piotr Bąk starosta tatrzański.

Nagroda została przyznana przez Zarząd Powiatu Tatrzańskiego po uprzednim pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisję Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu, zgodnie z Uchwałą Nr XIII/124/16 Rady Powiatu Tatrzańskiego z dnia 9 czerwca 2016 roku w sprawie przyznawania „Nagrody Starosty Tatrzańskiego” za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie Powiatu Tatrzańskiego, zmienioną Uchwałą Nr XII/99/19 Rady Powiatu Tatrzańskiego z dnia 30 grudnia 2019 roku.