Szanowni Państwo!

Kamilka Gil z Nowego Targu ma rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Aby wygrać z chorobą potrzeba aż 10 milionów złotych. Tyle kosztuje terapia genowa. Rodzicie trzyletniej dziewczynki proszą o wsparcie. Zbiórkę prowadzi Fundacja Siepomaga poprzez stronę siepomaga.pl/Kamila-SMA

Powstrzymać rozwój choroby może terapia genowa, która w Polsce jest refundowana tylko do 6. miesiąca życia dziecka. Kamila ma już trzy lata. Lek może przyjąć, jeśli nie przekroczy 13 i pół kilograma wagi. Trwa walka z czasem, bo dziewczynka waży już ponad 12 kilogramów. Stan Kamilki jest coraz gorszy. Nie chodzi, traci równowagę. Dla rodziny rozpoczęła się walka z czasem i o każdą złotówkę. Na najdroższy lek świata potrzeba 10 mln zł, brakuje ponad 3.

Także Miasto Zakopane włączyło się w akcję pomocy, 8 października na Górnej Równi Krupowej wraz z Fundacją Siepomaga organizujemy piknik charytatywny połączony z licytacją, do udziału w której zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca. Zwracamy się do artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych, sportowców, przedsiębiorców z Zakopanego i Podhala i wszystkich ludzi dobrej woli o przekazywanie przedmiotów na licytację. Już wiemy, że licytować będziemy rocznego źrebaka o imieniu Burano.

Przedmioty na licytację można dostarczyć do siedziby Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Chramcówki 35 od pon. do pt. w godz. od 8:00 do 16:00 lub do Urzędu Miasta Zakopane przy ul. Kościuszki 13 od pon. do pt. w godz. 8:00-16:00, pokój 209, II piętro.

Pomóżmy spełnić marzenie rodziny: żeby Kamilka wyzdrowiała i mogła chodzić.

Źródło: Urząd Miasta Zakopane

Powiat Tatrzański dołącza się do wydarzenia i zwraca się do Państwa o przekazywanie przedmiotów na licytację.