W dniu 22.10.2023r. Powiat Tatrzański zakończył realizację zadania pn. „Modernizacja boiska sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem”.

W ramach zadania wykonane zostały roboty budowlane w zakresie:
-   prac rozbiórkowych,
-   nowej podbudowy boiska z kruszywa oraz nowej nawierzchni poliuretanowej wraz z ogrodzeniem i wyposażeniem,
-   odwodnienia powierzchniowego boiska,
-   oświetlenia całego obiektu z źródłem światła typu LED,
-   utwardzenia terenu wokół i montażu elementów małej architektury.

Ogółem wartość przedsięwzięcia wyniosła 1 155 344,63 zł, Wykonawcą była firma SOLID – BRUK z Bukowiny Tatrzańskiej.

Zadania z zakresu modernizacji boisk sportowych były realizowane również
w 2021 roku przy Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem oraz przy Liceum Ogólnokształcącym w Zakopanem.

W ramach zadań wykonano boiska sportowe o nawierzchni poliuretanowej wraz z ogrodzeniem, wyposażeniem i budową odwodnienia. Ponadto wykonane zostało oświetlenie oraz siłownie zewnętrzne (plenerowe). Wartość zrealizowanego zadania wyniosła 1 783 838,00 zł brutto (ZSHT 966 805,00 zł., LO 817 033,00 zł.), Wykonawcą była firma SONA z Lipnicy Wielkiej.

Uzyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 1 649 979,00 zł.

Reasumując na przestrzeni lat 2021 – 2023 wykonana została dokumentacja projektowa oraz zmodernizowane zostały boiska sportowe przy wszystkich szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Tatrzański.

Na przedsięwzięcia wydatkowano łącznie kwotę 2 939 182,63 zł., a otrzymane dofinansowanie wyniosło 1 649 979,00 zł.

Boisko przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem

Boisko przy Zespole Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Zakopanem