Na zaproszenie Rafała Litke Starosty Międzychodzkiego w dniu 29 listopada 2023 roku delegacja Powiatu Tatrzańskiego w osobach Piotra Bąka Starosty Tatrzańskiego, Władysława Filara Wicestarosty Tatrzańskiego oraz Anny Król – Józagi Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zakopanem uczestniczyła w Jubileuszu 25 – lecia Powiatu Międzychodzkiego. W trakcie uroczystości powiaty podpisały umowę o partnerstwie. Celem współpracy jest promocja i umacnianie wspólnot samorządowych obu powiatów, a także budowanie tożsamości regionalnej. Podejmując współpracę strony mają również na względzie działalność Ogniska Związku Podhalan Oddział Zakopane im. dr Andrzeja Chramca na terenie Powiatu Międzychodzkiego.

fot. Starostwo Powiatowe w Międzychodzie.