Mamy dobre informacje: Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Zakopanem zajął 11. miejsce w plebiscycie organizowanym przez Głównego Geodetę Kraju. Trzeba tutaj wyjaśnić, że PODGiK zajmuje się głównie obsługą prac geodezyjnych wykonywanych na terenie powiatu. Każda mapa, wykonywana na zlecenie właściciela działki, czy też inwestora jest weryfikowana i przyjmowana do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.  W marcu tego roku, rozstrzygnięty został Plebiscyt na Najlepszy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej szczebla powiatowego w roku 2019 zorganizowany przez Głównego Geodetę Kraju.

Głosy w plebiscycie mogli oddać geodeci, posiadający uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. Dzięki nim, nasz Ośrodek w Zakopanem uzyskał 11. miejsce w rankingu na 380 Ośrodków w skali całego kraju. To znakomity wynik, zwłaszcza, że Powiat Tatrzański nie jest dużą jednostką samorządową. Zespół Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej bardzo dziękuje wszystkim, którzy oddali głos na Powiat Tatrzański i zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby poprawiać jakość obsługi wszystkich geodetów, a tym samym usprawniać działania inwestycyjne i prawno-geodezyjne na terenie naszego powiatu.