Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że na stronie BIP Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, pod adresem: https://bip.malopolska.pl/muw,m,5231,informacjeogolne.html zostały zamieszczone dokumenty dotyczące składania wniosków oraz zasady przyznawania i rozliczenia dotacji z budżetu Wojewody Małopolskiego dla spółek wodnych oraz związków spółek wodnych, ubiegających się o dofinansowanie zadań w 2024 roku.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o poinformowanie spółek, działających na obszarze Starostwa Powiatowego, o możliwości ubiegania się o pomoc finansową udzielaną w formie dotacji podmiotowej z budżetu państwa, przeznaczoną na dofinansowanie działalności bieżącej w zakresie realizacji zadań związanych z utrzymaniem wód i urządzeń wodnych. Spółki lub Związki Spółek Wodnych zainteresowane otrzymaniem dotacji winny złożyć do tutejszego Wydziału stosowny wniosek w terminie do 10 kwietnia 2024 r.

Dyrektor Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa
Sławomir Dyl