W czwartek 1 lutego odbyły się oficjalne obchody 25-lecia Powiatu Świdnickiego. Głównym punktem obchodów była uroczysta sesja Rady Powiatu, podczas której władze samorządu podsumowały minione ćwierćwiecze – przypominając najważniejsze wydarzenia z tego okresu, wyzwania, które trzeba było rozwiązać oraz to, co udało się
w tym czasie zrobić dla mieszkańców tego regionu.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja Powiatu Tatrzańskiego w składzie: Władysław Filar wicestarosta Tatrzański, Andrzej Skupień Członek Zarządu, Wiesław Lenard przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu oraz Marian Łojek naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Tatrzańskiego w Zakopanem.

W programie sesji znalazło się również oficjalne podziękowanie władz Powiatu Świdnickiego obecnym oraz z poprzednich kadencji radnym, samorządowcom gmin powiatu oraz właśnie przedstawicielom Powiatów Partnerskich – wśród nich Tatrzańskiego.

Delegacja naszego Powiatu przekazała staroście świdnickiemu Piotrowi Fedorowiczowi symboliczny emblemat góralskiej parzenicy upamiętniający obchody jubileuszu 25-lecia samorządu.