Logotypy

„Człowiek – najlepsza inwestycja"

Powiat Tatrzański realizuje projekt:
„Szkoła Dobrych Szans- program rozwoju edukacji w Powiecie Tatrzańskim"

Jest on ten przeznaczony jest dla uczniów: Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, Gimnazjum Specjalnego w Zakopanem oraz Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem.

Realizacja projektu potrwa przez dwa kolejne lata szkolne - do końca lipca 2011 roku. Jego głównym celem jest poprawa osiągnięć szkolnych, a przez to wyrównanie i zwiększenie szans uczniów na kontynuacje nauki, co przyczyni się do podniesienia poziomu wykształcenia społeczeństwa i wzbogaci jego kapitał ludzki. Działania w ramach tego projektu polegają w szczególności na organizacji zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych (z języków obcych, technologii informacyjnej,), organizacji zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz doradztwie zawodowym i opiece pedagogiczno-psychologicznej.

Zgodnie z planem, projektem tym objętych zostanie blisko 745 uczniów, ze znacznym udziałem uczniów z terenów wiejskich.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.