europejski_fundusz_spoleczny

Instytut Austriacki w Krakowie ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II naborze do projektu pt.: „Rozwiń skrzydła – szkolenia z języka niemieckiego i zawodowych kompetencji miękkich szansą na wzrost konkurencyjności małopolskich mikro i małych przedsiębiorstw” dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego- priorytet VIII poddziałanie 8.1.1 PO KL.

W ramach II edycji projektu zamierzamy udzielić wsparcia 60 przedsiębiorstwom i ich pracownikom mającym siedzibę, oddział lub delegaturę na terenie województwa małopolskiego. W tej edycji mamy miejsca dla 39 pracowników z mikro przedsiębiorstw i 21 pracowników z małych przedsiębiorstw.
Planujemy utworzenie sześciu grup, które powstaną w miejscach, gdzie zbierze się 10 osób będących na jednym poziomie zaawansowania językowego.
Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorstw, które nie przekroczyły poziomu pomocy de minimis tj. 200 tys. euro w ostatnich 3 latach obrachunkowych. W projekcie mogą uczestniczyć także osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą.
Przedsiębiorca ma możliwość oddelegowania do projektu 1 osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę.

Szkolenie objęte jest regułami pomocy de minimis. Oznacza to, iż jest w 100% dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Firmy które oddelegują swoich pracowników do projektu nie poniosą żadnych kosztów.

Każdy kursant weźmie udział w 2 semestrach kursu języka niemieckiego (w sumie 144 godziny): w tym konwersacje z native speakerem i konsultacje indywidualne. Kurs poprzedzą wyjazdowe warsztaty psychologiczne na temat sposobów efektywnej nauki języków obcych. Dodatkowo dla każdego uczestnika przewidziano cykl warsztatów rozwoju kompetencji biznesowych (56godzin).

UWAGA: projekt przewidziano dla osób z różnym poziomem znajomości języka niemieckiego. Grupy na terenie powiatu tatrzańskiego zostaną zorganizowane pod warunkiem zebrania się 10 osób będących na tym samym poziomie zaawansowania.

Drugi nabór trwa od 17.09.2012r. do 09.11.2012r.

Szczegółowe informacje i Regulamin rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.oei.krakow.pl w zakładce „projekt unijny Rozwiń skrzydła – II nabór”.

Odpowiedzi na ewentualne pytania udzielane są pod numerem telefonu (12) 430 98 05 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w realizowanym przez nas przedsięwzięciu!