Pokoje

Organizacja pracy urzędu:

1. zapewnienie sprawnej organizacji i funkcjonowania  Starostwa,
  2. prowadzenie sekretariatu Starosty i Wicestarosty,
  3. organizacja i nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem kancelarii – „dziennika podawczego”, zapewnienie prawidłowej obsługi interesantów przez Starostwo,
  4. przyjmowanie i wysyłanie przesyłek,
  5. zapewnienie obsługi pocztowej urzędu,
  6. organizacja obiegu dokumentów oraz obiegu informacji:
    1. między poszczególnymi wydziałami,
    2. między Starostwem a interesantami,
  7. nadzór, koordynacja i kontrola rozpatrywania skarg i wniosków,
  8. współdziałanie z Sekretarzem Powiatu w wykonywaniu zadań związanych z wyborami do organów samorządu terytorialnego w zakresie ustalonym Kodeksem Wyborczym i innymi ustawami,
  9. prowadzenie rejestru umów, porozumień, zarządzeń oraz kontroli prowadzonych w Starostwie i jednostkach organizacyjnych Powiatu,
  10. wykonywanie zadań  związanych ze składaniem oświadczeń majątkowych przez pracowników Starostwa Powiatowego w Zakopanem oraz kierowników jednostek organizacyjnych Powiatu Tatrzańskiego.

Sprawy pracownicze:

1. prowadzenie spraw osobowych pracowników Starostwa oraz kierowników jednostek organizacyjnych Powiatu,
  2. prowadzenie spraw związanych z awansowaniem, premiowaniem, nagradzaniem i zwalnianiem pracowników,
  3. nadzór nad wykorzystaniem urlopów wypoczynkowych pracowników, jego ewidencjonowanie i analizowanie ich wykorzystania,
  4. egzekwowanie dyscypliny pracy w Starostwie,
  5. prowadzenie spraw związanych z obsługą Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  6. prowadzenie dokumentacji związanej z prowadzeniem okresowych ocen pracowników zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych,
  7. prowadzenie spraw związanych z naborem na stanowiska urzędnicze,
  8. koordynacja spraw związanych ze szczegółowym sposobem przeprowadzania służby przygotowawczej i organizowania egzaminu kończącego tę służbę,
  9. prowadzenie spraw praktyk uczniów i studentów,
  10. współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy dotycząca zatrudnienia w Starostwie osób w ramach programów aktywizacji zawodowej bezrobotnych,
  11. opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych  w zakresie spraw pracowniczych,
  12. prowadzenie sprawozdawczości z zakresu spraw osobowych i zatrudnienia.

Sprawy obywatelskie:

1. wydawania zezwoleń na sprowadzanie zwłok lub szczątków ludzkich z obcego państwa do Polski,
  2. współpracy z konsultami, policją lub innymi urzędami w zakresie ustalania rodzin lub bliskich w przypadku śmierci obywateli polskich za granicą,
  3. prowadzenie spraw związanych z odznaczeniami państwowymi.

Sprawy BHP i p.poż. wynikające z Kodeksu Pracy i innych przepisów szczegółowych.

Prowadzenie archiwum zakładowego:

1. nadzorowanie stosowania instrukcji kancelaryjnej, archiwalnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt,
  2. bieżące nadzorowanie prawidłowości wykonywania czynności kancelaryjnych w szczególności w zakresie doboru klas wykazu z akt do załatwianych spraw, właściwego zakładania spraw i prowadzenia akt,
  3. współpraca z komórkami organizacyjnymi Starostwa w zakresie zdawania akt do archiwum zakładowego,
  4. współpraca z Archiwum Państwowym.

Prowadzenie biura  rzeczy  znalezionych związane z postępowaniem w sprawach odbierania zawiadomień o znalezieniu rzeczy, przyjmowania rzeczy znalezionych oraz poszukiwania osób uprawnionych do ich odbioru.

Pracownicy ds. organizacyjnych, kadrowych i spraw obywatelskich

mgr Katarzyna Chyc - Naczelnik Wydziału Organizacyjnego
pok. nr 37 tel. 18 20 239 23

Anna Pardel-Butor - p.o. Główny Specjalista

mgr Anna Maśnica - Inspektor

Karolina Hajduk - Inspektor

Prowadzenie Archiwum zakładowego.

mgr Grzegorz Drewniak - Główny Specjalista ds. Archiwum
tel. 18 20 239 63

Zapewnienie prawidłowych warunków pracy, bhp - prowadzenie szkoleń w tym zakresie.

mgr Tomasz Bryniarski – Specjalista ds. BHP
pok. nr 37  tel. 18 20 239 23

Prowadzenie Sekretariatu Starosty i Wicestarosty, Obsługa Zarządu

mgr Marzena Łojas- Główny Specjalista

lic. Magdalena Maczyszyn - Podinspektor ds. kancelaryjnych

Katarzyna Obrochta - Samodzielny Referent

pok. 9 / tel. 18 20 239 14

Prowadzenie Kancelarii ogólnej – Dziennika Podawczego

Organizacja obiegu dokumentów oraz obiegu informacji
- między poszczególnymi wydziałami,
- między Starostwem a interesantami.

Krystyna Marduła - Inspektor
lic. Magdalena Chyc-Magdzin - Podinspektor