Wczytywanie...

Powiat Tatrzański - Starostwo Powiatowe W Zakopanem

Szukaj

Szukaj

Szukaj

pusty obrazek

Ślubowanie nowego pracownika

25 czerwca 2026

W ostatnim czasie po zakończeniu służby przygotowawczej uroczyste ślubowanie złożyła pracowniczka Starostwa Katarzyna Rabiańska. Składamy jej serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych kandydat do pracy w urzędzie odbywa służbę przygotowawczą mającą na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie do należytego wykonywania obowiązków służbowych. Po zakończeniu służby przygotowawczej i pozytywnie zdanym egzaminie pracownik urzędu otrzymuje akt zakończenia służby przygotowawczej oraz składa ślubowanie następującej treści: „Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania”.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Tatrzański Andrzej Skupień, Wicestarosta Wawrzyniec Bystrzycki, Sekretarz Powiatu Helena Buńda i Naczelnik Wydziału Komunikacji Marcin Szołtys.