Obowiązki stowarzyszeń i fundacji
Masz stowarzyszenie/ fundację złóż oświadczenie
Szanowni Państwo,
ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2018 r. poz. 723 z późn. zm.) nakłada na podmioty, tzw. „Instytucje Obowiązane”, obowiązek podejmowania określonych działań celem przeciwdziałania wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu.
Zmienił się zakres instytucji zobowiązanych, rozszerzając się na stowarzyszenia i fundacje, które podlegają przepisom wskazanej ustawy.
Starosta Tatrzański, który na mocy art. 130 ust. 2 pkt. 2) - 3) w związku z art. 2 ust. 1 pkt. 21) - 22) ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, art. 25a ustawy Prawo o stowarzyszeniach oraz art. 14a ustawy o fundacjach pełni nadzór nad stowarzyszeniami i fundacjami, zwraca się z prośbą o złożenie wyjaśnień w drodze oświadczenia (według załączonego wzoru):
Czy Państwa organizacja przyjmuje płatności w gotówce o wartości równej lub przekraczającej równowartość 10.000 euro, również w drodze więcej niż jednej operacji?
Informację w formie pisemnego oświadczenia podpisanego przez osobę(y) umocowaną(e) do działania w sprawach majątkowych zgodnie z zapisami statutu Państwa organizacji, należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Zakopanem, ul. Chramcówki 15.
Ponadto zobowiązani są Państwo do bieżącego informowania o przypadku wystąpienia w Państwa organizacji płatności w gotówce o wartości równej lub przekraczającej równowartość 10.000 euro, również w drodze więcej niż jednej operacji.
Niezastosowanie się do powyższego żądania skutkować będzie zastosowaniem sankcji, wynikających z Rozdziału 13 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości wskazany jest kontakt z pracownikami Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zakopanem, pok. 21, tel. 18 20 239 20
- Szczegóły
- Kategoria: Współpraca z NGO
- Odsłony: 194
Czytaj więcej: Komunikat o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu
Ruszył nabór do bazy kandydatów na członków komisji konkursowych, czyli grona ekspertów, którzy wspierają Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego m.in. w rozdziale dotacji dla organizacji pozarządowych. Na zgłoszenia kandydatów wraz z rekomendacjami urząd marszałkowski czeka do 18 grudnia 2020 r.
Działasz w szeregach małopolskich organizacji pozarządowych? Chcesz mieć wpływ na to, jak urząd marszałkowski ocenia oferty od NGO, które wpływają w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych? Zależy Ci na rozwoju III sektora w Małopolsce? Teraz masz na to szansę – wystartuj w trwającym właśnie naborze do bazy kandydatów na członków komisji konkursowych.
- Szczegóły
- Kategoria: Współpraca z NGO
- Odsłony: 141
Czytaj więcej: Nabór do bazy kandydatów na członków komisji konkursowych
Starostwo Powiatowe w Zakopanem ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu programu współpracy Powiatu Tatrzańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2021.
Uwagi do projektu programu można składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zakopanem, ul. Chramcówki 15, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do dnia 10 listopada 2020 roku.
- Szczegóły
- Kategoria: Współpraca z NGO
- Odsłony: 138
Przyjmując niniejszy dokument Powiat Tatrzański deklaruje wolę kształtowania współpra-cy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożyt-ku publicznego na zasadzie partnerstwa i wyraża intencję realizacji zadań Powiatu – w zakresach gdzie jest to możliwe - we współdziałaniu z nimi.
Celem Programu jest kształtowanie ładu społecznego w środowisku lokalnym poprzez budowanie partnerstwa między administracją samorządową, a organizacjami pozarządowymi. Realizacja Programu winna służyć tworzeniu optymalnych warunków do zaspokojenia potrzeb mieszkańców, wspierania ich obywatelskiej aktywności w zakresie poprawy warunków życia oraz rozwiązywania problemów społecznych wspólnoty samorządowej.
pełna treść programu w załączniku
- Szczegóły
- Kategoria: Współpraca z NGO
- Odsłony: 128
- Mieszkasz w Małopolsce?
- Działasz w młodej organizacji pozarządowej (do 30 miesięcy od daty rejestracji)?
- Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje?
- Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności?
- Chcesz wzmocnić swoją organizację?
Jeśli tak - FIO MALOPOLSKA LOKALNIE jest dla Ciebie!
FIO Małopolska Lokalnie jest Programem wspierającym i edukującym mieszkańców województwa małopolskiego, którzy angażują się w działania na rzecz rozwoju i wzmacniania lokalnych społeczności. Poprzez realizację Programu pomagamy w rozwoju młodym organizacjom pozarządowym, a grupom nieformalnym, grupom samopomocowym i młodym NGO w realizacji przedsięwzięć społecznych.
29 lutego rozpoczyna się nabór w konkursie grantowym FIO Małopolska Lokalnie w którym można starać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów i marzeń na terenie województwa małopolskiego.
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz z Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze zapraszają grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe zainteresowane pozyskaniem dotacji na lokalne działania do udziału w spotkaniu informacyjnym.
Spotkanie odbędzie się pod Patronatem Gminy Poronin w czwartek 12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie, ul. Józefa Piłsudskiego 2, 34-520 Poronin, o godzinie 17.00.
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły na stronie http://www.malopolskalokalnie.pl/
Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa oraz Powiatu Oświęcimskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie
- Szczegóły
- Kategoria: Współpraca z NGO
- Odsłony: 441
Strona 1 z 3