Pragniemy zaprosić wszystkie szkoły - od podstawowych po średnie - do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, organizowanym przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand poprzez portal www.dyktanda.pl. Wskazywanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

Dodatkową motywacją do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji przyznamy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale także szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie największą liczbę punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół na stronie www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrować szkołę może nauczyciel lub dyrektor. Poniżej zamieszczamy wideo objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14 maja 2021 r. i i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do udziału również nauczycieli), a także w dodatkowej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (20 z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz trzy szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wskazane przez laureatów nagrody rzeczowe o określonej wartości, w zależności od uzyskanego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej kategorii będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu zł). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych. https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii