Już w niedzielę 10 marca odbędzie się w zakopiańskim kinie „Sokół” niezwykłe wydarzenie. Podczas koncertu „Budorze dla Marysi” zbierane będą fundusze na leczenie 7-letniej Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Jedyna szansa na wyleczenie dziewczynki, to terapia genowa, która nie jest niestety refundowana, a jej koszt to około 3 mln złotych. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą wspomóc ten szczytny cel.  Koncert rozpocznie się o godzinie 11.00 10 marca w Kinie „Sokół w Zakopanem”.

Szkolny Zespół Regionalny „Budorze” zaprasza serdecznie na koncert charytatywny „Budorze dla Marysi”, który odbędzie się w 4. Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca 2024 r. o godzinie 11:00 w Kinie Sokół w Zakopanem. Zespół wystąpi bezpłatnie na rzecz 7-letniej Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Choroba cały czas postępuje i może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Można ją wyleczyć jedynie terapią genową, niestety lek nie jest refundowany, a jego koszt to ponad 3 miliony złotych. Podanie leku do obydwu oczu to jedyna szansa, że Marysia będzie widziała, a choroba zostanie zatrzymana. „Budorze” postanowili więc wesprzeć Marysię i jej rodzinę w zbiórce pieniędzy, w celu zakupu leku i operacji.


Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich chętnych i z całego serca proszą o pomoc dla Marysi. I jednocześnie dziękują Stowarzyszeniu  „Zakopiańska Budowlanka” oraz Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół” w Zakopanem za życzliwość i wsparcie inicjatywy.

  • Koncert_charytatywny_Budorze_dla_Marysi_-_zaproszenie
  • Pomoc_dla_Marysi

TATRZAŃSKA AGENCJA

Tatrzańska Agencja

Centrum Kultury "Jutrzenka"

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem

Tatrzańskie Wici

XI Tatrzańskie Wici 2012

Marka Tarzańska

Marka Tatrzańska

Europejskie Targi Produktów Regionalanych

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

FORUM GÓRSKIE

 Forum Górskie