W dniu 28.09.2023r. Rada Powiatu Tatrzańskiego Uchwałą Nr XLVIII/332/23 przyjęła „Strategię Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego do roku 2027 (z perspektywą roku 2030)”, która jako dokument strategiczny zawiera długookresowe założenia związane z rozwojem obszaru, stanowiące podstawę do właściwego zarządzania powiatem.

Wizja rozwoju -
Powiat Tatrzański będzie w 2030 roku miejscem oferującym wysoką jakość życia dla mieszkańców, dumnych ze swego dziedzictwa i teraźniejszości, atrakcyjnym i doskonale rozpoznawalnym centrum turystyki górskiej, oferującym zdrowy wypoczynek wśród unikalnej i dobrze zachowanej przyrody tatrzańskiej.
Powiat Tatrzański to także silny ekonomicznie obszar skutecznie zarządzany w duchu współpracy, efektywnie skomunikowany z resztą Polski, który rozwija - w zrównoważony sposób - swoją zasobność opartą na turystyce, dziedzictwie kulturowym oraz nowoczesnej edukacji, dzięki którym kolejne pokolenia zachowają regionalne tradycje Skalnego Podhala i polskiego Spiszu.

Pliki do pobrania
Pobierz plik (uchwała przyjęcie Startegii + zał..pdf)Strategia Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego15880 kB

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że od najbliższych wyborów następuje zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Zakopanem. Lokal wyborczy przeniesiony został z D. W. "APENA", ul. Osiedle Krzeptówki 87 do Restauracji "Pod Strzechą", ul. Skibówki 29.

Mieszkańcy następujących ulic: ul. Droga do Walczaków od nr 13 do końca, Krzeptówki, Krzeptówki Boczne, Krzeptówki Potok, Mraźnica, Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, Szymona Zaryckiego, Osiedle Krzeptówki, Osiedle Krzeptówki Potok głosować będą w najbliższych wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. w nowym miejscu.

Wójt Gminy Poronin informuje o zaplanowanym na dzień 6 marca 2024 r. zgromadzeniu w charakterze poparcia dla ogólnopolskiego strajku rolników. Zgromadzenie odbywać będzie się w godzinach 10.00-16.00 i przybierze formę przejazdu kolumny pojazdów rolniczych z Nowego Bystrego do Poronina i z powrotem.


INFORMACJA

Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem
powołanej w celu przeprowadzenia wyborów organów jednostek samorządu terytorialnego
zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.
o składzie, siedzibie i dyżurach

  1.  W skład Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem wchodzą:
Lp.

Imię i nazwisko

Funkcja

1.

Małgorzata Wanda Korab-Pańszczyk

Przewodniczący Komisji

2.

Maciej Stanisław Janicki

Zastępca Przewodniczącego Komisji

3.

Małgorzata Anna Bukowska-Talarczyk

Członek Komisji

4.

Anna Maria Chowaniec

Członek Komisji

5.

Karolina Hajduk

Członek Komisji

6.

Maria Teresa Król-Michalska

Członek Komisji

7.

Jacek Wojciech Kuchta

Członek Komisji

8.

Agata Anna Lasak-Słodyczka

Członek Komisji

9.

Anna Maria Majerczyk

Członek Komisji

10.

Krzysztof Andrzej Majerczyk

Członek Komisji

11.

Łukasz Marduła

Członek Komisji

12.

Maciej Jan Przybył

Członek Komisji

  1. Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem mieści się:

      w Starostwie Powiatowym w Zakopanem, ul. Chramcówki 15, 34-500 Zakopane, tel. 18 20 17 100 wewnętrzny 65

  1. Dyżury dla przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na radnych Komisja będzie pełnić w następujących terminach:

      29.02-02.03.2024 r. w godz. 8:00-16:00, 04.03.2024 r. w godz. 8:00-16:00.

Pliki do pobrania
Pobierz plik (informacja o dyżurach PKW.pdf)Informacja o dyżurach PKW341 kB

Już w niedzielę 10 marca odbędzie się w zakopiańskim kinie „Sokół” niezwykłe wydarzenie. Podczas koncertu „Budorze dla Marysi” zbierane będą fundusze na leczenie 7-letniej Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Jedyna szansa na wyleczenie dziewczynki, to terapia genowa, która nie jest niestety refundowana, a jej koszt to około 3 mln złotych. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą wspomóc ten szczytny cel.  Koncert rozpocznie się o godzinie 11.00 10 marca w Kinie „Sokół w Zakopanem”.

Szkolny Zespół Regionalny „Budorze” zaprasza serdecznie na koncert charytatywny „Budorze dla Marysi”, który odbędzie się w 4. Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca 2024 r. o godzinie 11:00 w Kinie Sokół w Zakopanem. Zespół wystąpi bezpłatnie na rzecz 7-letniej Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Choroba cały czas postępuje i może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Można ją wyleczyć jedynie terapią genową, niestety lek nie jest refundowany, a jego koszt to ponad 3 miliony złotych. Podanie leku do obydwu oczu to jedyna szansa, że Marysia będzie widziała, a choroba zostanie zatrzymana. „Budorze” postanowili więc wesprzeć Marysię i jej rodzinę w zbiórce pieniędzy, w celu zakupu leku i operacji.

Na podstawie art. 422 w związku z art. 450 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408) Starosta Powiatu Tatrzańskiego podaje do publicznej wiadomości informację o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w okręgach wyborczych oraz siedzibie Powiatowej komisji Wyborczej w Zakopanem w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024.:

 

 

Numer
okręgu
wyborczego

Granice okręgu wyborczego

Liczba
radnych
wybieranych
w okręgu

1 Miasto Zakopane 7
2 Gmina Bukowina Tatrzańska 4
3 Gmina Biały Dunajec, Gmina Kościelisko, Gmina Poronin 8

 

Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem mieści się:
w Starostwie Powiatowym w Zakopanem
ul. Chramcówki 15, pokój nr 35a
telefon nr 18 20 17 100 wew. 65

W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejno: spotkania z mieszkańcami Białego Dunajca, Poronina i Zakopanego w sprawie modernizacji zakopianki na odcinku przebiegającym przez wspomniane gminy. Chodzi dokładnie o zadanie: Optymalizacja przepustowości drogi krajowej nr 47 od Szaflar do Zakopanego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projektanci, którzy przygotowali wersje proponowanych zmian, jeśli chodzi o przebieg zakopianki na wspomnianym obszarze oraz oprócz mieszkańców również przedstawiciele trzech samorządów. Mieszkańcom przedstawiono dwie wersje modernizacji: minimalną i optymalną. Na każdym spotkaniu był czas na zadawanie pytań przez mieszkańców, odpowiedzi GDDKiA oraz projektantów oraz istniała możliwość zawarcia swoich zastrzeżeń do proponowanych zmian na specjalnym formularzu, dostępnym na każdym ze spotkaniu.

Przed nami kolejny rok budżetowy, a w nim zaplanowane wydatki na inwestycje, które planuje w tym roku zrealizować samorząd Powiatu Tatrzańskiego. Mniejszych zadań jest oczywiście bardzo dużo, ale są też inwestycje najważniejsze, a zarazem ze względu na zakres niezbędnych prac będące wyzwaniem. Rozmowa z Piotrem Bąkiem starostą tatrzańskim.

Panie Starosto – rozpoczął się rok 2024 jakie wyzwania inwestycyjne stoją przed Powiatem Tatrzańskim?

Na początku rozmowy zaznaczę, że o ścisłych i dokładnych terminach realizacji poszczególnych przedsięwzięć za wcześnie jeszcze mówić – finalizowane są kwestie pozwoleń i trwają przygotowania do ogłoszenia przetargów. Generalnie w zakresie planów inwestycyjnych na najbliższe lata powiat stoi przed dwoma dużymi wyzwaniami i na nich przede wszystkim będziemy skupiać naszą uwagę.

Podkategorie

TATRZAŃSKA AGENCJA

Tatrzańska Agencja

Centrum Kultury "Jutrzenka"

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem

Tatrzańskie Wici

XI Tatrzańskie Wici 2012

Marka Tarzańska

Marka Tatrzańska

Europejskie Targi Produktów Regionalanych

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

FORUM GÓRSKIE

 Forum Górskie