W dniu 11 września 2022 r. podczas trwającego XVI Festynu Bacowskiego, który odbywał się w ramach XXI Tatrzańskich Wici została uroczyście wręczona  „Nagroda Starosty Tatrzańskiego” za zasługi w dziedzinie krzewienia kultury regionalnej stanowiące szczególną wartość naszego regionu w kategorii zespołowej.

Na nowotarskim lotnisku w dniu 5 lutego 2022 r. po raz XI odbył się Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Na trasie zawodów stanęło blisko 600 miłośników biegówek!

Rok 2021 za nami, czas więc na kolejne podsumowania również w oświacie. Dla szkół, również tych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Tatrzański, był to czas bez precedensu. Drugi z kolei rok walki z pandemią, która m.in. wymusiła zdalne nauczanie i wiele innych obostrzeń sanitarnych dla młodzieży. Mimo to wyniki nauki we wszystkich szkołach okazały się nadspodziewanie dobre – to efekt wspólnych wysiłków uczniów i nauczycieli.

Z głębokim żalem przekazujemy smutną wiadomość, że w dniu 9 stycznia br., w wieku 69 lat, odszedł Śp. Ludwik Tokarz, znakomity trener narciarstwa klasycznego i wychowawca wielu pokoleń biegaczy narciarskich.

Pochodził z Ptaszkowej. W 1975 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, uzyskując tytuł magistra i trenera II klasy narciarstwa klasycznego. W latach 1975-1982 pełnił obowiązki trenera koordynatora w klubie LKS Poprad Rytro, a następnie, w latach 1982-1992, w klubie Podhale Nowy Targ. Od 1992 do 2020 roku trener I klasy narciarstwa biegowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

W latach 1993-1996 trener kadry młodzieżowej Polskiego Związku Narciarskiego. Z wielką pasją trenował i wychował wielu medalistów mistrzostw Polski, we wszystkich kategoriach wiekowych, a także reprezentantów kraju. Trener kadry na XIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku w Sarajewie. Trener szkolny naszej mistrzyni i multimedalistki olimpijskiej, Justyny Kowalczyk.

Odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi oraz wieloma innymi odznaczeniami sportowymi, społecznymi i regionalnymi. Pasjonat sportu, z powołania trener i wychowawca, wyjątkowy Przyjaciel, życzliwy i oddany Kolega. Prywatnie, od ponad 42 lat kochający mąż Reginy, ojciec Magdaleny i Macieja, dziadek Hani i Maciusia.

Msza Święta żałobna oraz uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 14 stycznia br. o godz. 14 w kaplicy cmentarnej przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.

Oddani przyjaciele i współpracownicy.

1. Zamawiający:
POWIAT TATRZAŃSKI
ul. Chramcówki 15
34-500 Zakopane
NIP: 7361720593

2. Podstawa prawna:
Postępowanie prowadzone przez Powiat Tatrzański – wartość zamówienia nie przekracza 130 000 PLN – na podstawie art. 2 ust. 1  pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019) nie stosuje się przepisów wyżej wymienionej ustawy.

3. Określenie przedmiotu zapytania ofertowego:
CPV 66110000-4 Usługi bankowe

pełna treść zapytania ofertowego wraz z wymaganymi załącznikami do pobrania w sekcji załączników po rozwinięciu artykułu

Centrum Zarządzania Kryzysowego wydaje zbiorcze ostrzeżenie meteorologiczne z dnia 29.01.2021 na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

Ostrzeżenie 1

Poziom ostrzeżenia: 1-go stopnia
Zagrożenie: Opady marznące
Ważność: od godz. 19:00 dnia 29.01.2021 do godz. 09:00 dnia 30.01.2021