szpital zakopane

W powiecie tatrzańskim rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Co gorsze stan wielu z nich wymaga pobytu w szpitalu. Dlatego władze Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zdecydowały właśnie o powiększeniu ilość łóżek na oddziale dla chorych na COVID-19. Od piątku 19 listopada będzie ich już 45. 

– Według stanu na piątek 19 listopada, w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem, na oddziale covidowym przebywa 35 pacjentów — mówi dr n. med. Czaplińska Małgorzata, wicedyrektor placówki w Zakopanem. – Okazało się, że jest to już zbyt mała liczba i w dniu dzisiejszym zwiększamy oddział o kolejnych pięć łóżek. Dodatkowo będzie kolejnych pięć łóżek tak zwanych respiratorowych. Łącznie więc będziemy mieć 45 pandemicznych łóżek.

Jak mówi dr Czaplińska, oddział covidowy w Zakopanem działa kosztem oddziału chorób wewnętrznych. Działalność tego ostatniego jest w tej chwili zawieszona. Pozostałe oddziału pracują normalnie. — Liczymy, że tak zostanie — mówi wicedyrektor. – Jeśli jednak będziemy widzieć, że musimy zwiększyć liczbę łóżek na oddziale dla chorych na COVID-19 to będziemy myśleć nad ew. zawieszeniem kolejnego stałego oddziału w naszej placówce i przemianowaniem go na oddział covidowy. 

Planowe przyjęcia prowadzone na bieżąco

Zakopiański szpital na chwilę obecną nie zawiesza przyjęć na zabiegi planowe. Te cały czas będą się odbywać. To ważna informacja, bo chociażby szpital w sąsiednim Nowym Targu jest już tak obciążony walką z pandemią, że planowe przyjęcia na wszystkie swoje oddziały zawiesił. 

Rośnie liczba pacjentów z pow. tatrzańskiego

Jak mówi wicedyrektor Czamańska jeśli chodzi o rozwój pandemii w powiecie tatrzańskim to widać sporą zmianę, jaka nastąpiła w ostatnim czasie.

– Jeszcze tydzień, dwa temu nie mieliśmy na naszym oddziale niemal nikogo z mieszkańców naszego powiatu. Wszyscy leżący na oddziale pacjenci byli mieszkańcami pow. nowotarskiego. Tak teraz mamy już naszych "miejscowych" chorych. Są to głównie pacjenci niezaszczepieni. Jeśli chodzi o wiek tych pacjentów, to jest to pierwsza taka fala od 2020 r. gdy chorują i to poważnie ludzie młodsi. 

TATRZAŃSKA AGENCJA

Tatrzańska Agencja

Centrum Kultury "Jutrzenka"

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem

Tatrzańskie Wici

XI Tatrzańskie Wici 2012

Marka Tarzańska

Marka Tatrzańska

Europejskie Targi Produktów Regionalanych

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

FORUM GÓRSKIE

 Forum Górskie