Działając w imieniu Stowarzyszenia Sursum Corda z siedzibą w Nowym Sączu - włączając się w ogólnopolską kampanię społeczną promującą nieodpłatne świadczenia w zakresie pomocy pokrzywdzonym przestępstwem, realizowaną w ramach projektu finansowanego z Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033 informujemy o działającej całodobowo linii pomocy pokrzywdzonym przestępstwem
nr tel. +48 222 309 900 (w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim), mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykaz placówek w całym kraju: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy

Szczegółowy zakres świadczeń: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy
Spot dot. nieodpłatnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem jest dostępny pod adresami:
Facebook: https://fb.watch/nIDsk0ka1X/
YouTube: https://youtu.be/taUTqdc2ezk
Wersja z audiodeskrypcją: https://youtu.be/EI76LJBzMzg

Pliki do pobrania
Pobierz plik (pdf-lista-placowek-----fs-14.09.2023.pdf)Wykaz placówek569 kB

Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. "w górę serca") prowadzi na terenie 14 województw w Polsce punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji, w ramach projektów powierzonych przez lokalne samorządy. Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów - prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ, której celem jest zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa. Choć mediacja jest alternatywnym do drogi sądowej sposobem rozwiązywania konfliktów i w odróżnieniu od procesu sądowego jest metodą tanią, szybką i poufną - wciąż jest mało popularna wśród społeczeństwa.
Dlatego też, w związku z Międzynarodowym Tygodniem Mediacji przygotowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne (📓 e-poradnik i 🎥 animacja dot. mediacji), które z pewnością pozwolą poszerzyć wiedzę o możliwości skorzystania z mediacji.


E-poradnik dot. mediacji:

poradnik dot. mediacji


Animacja dot. mediacji

animacja-dot-mediacji