nagłówek

„Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" to projekt Województwa Małopolskiego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, który jest realizowany w latach 2010-2014 w partnerstwie z powiatami, gminami i szkołami niepublicznymi na terenie Województwa.

Powiat Tatrzański jest jednym z partnerów. Na terenie Powiatu projekt jest realizowany w trzech szkołach prowadzonych przez Powiat Tatrzański : Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Głównym celem projektu jest wzmocnienie kształcenia zawodowego i skuteczniejsze powiązanie oferty edukacyjnej z potrzebami rynku pracy. Dobrze przygotowane kadry, posiadające kwalifikacje poszukiwane na małopolskim rynku pracy, wysoka jakość kształcenia zawodowego oraz jego pozytywny wizerunek. Dzięki środkom finansowym przyznanym w ramach projektu szkoły mogą poszerzyć ofertę edukacyjną oferując uczniom zróżnicowane formy zajęć pozalekcyjnych-rozwijających, szkoleń i kursów oraz nawiązać współpracę z przedsiębiorcami. Uczniowie korzystają z dodatkowej oferty praktyk i staży zawodowych realizowanych w przedsiębiorstwach. Szkoły zostały wyposażone w nowoczesne pracownie informatyczne, matematyczne, gastronomiczne, kształtowania krajobrazu, analiz żywności, obsługi konsumenta oraz laboratorium sieciowe.