Pokoje

piątek: 7.30 - 15.00

mgr inż. Andrzej Łęcki - Naczelnik Wydziału
pok. 28 / tel. 18 20 239 15

mgr Joanna Pietras - Główny Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego
pok. 27 / tel. 18 20 239 26
fax. 18 20 239 26

Jedną z ważniejszych funkcji współczesnego państwa jest zapewnienie obywatelom podstawowych warunków bezpieczeństwa, jak również ochrony przed potencjalnymi i realnymi niebezpieczeństwami, związanymi z występowaniem klęsk żywiołowych oraz innych podobnych zdarzeń, powodowanych siłami natury lub działalnością człowieka, a także wynikających z działań zbrojnych. W Starostwie Powiatowym w Zakopanem utworzony został Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego, który zajmuje się m.in. zagrożeniami czasu pokoju i wojny.

Zadania Wydziału zostały szczegółowo przedstawione w zakładce „ZADANIA”.