logo powiatu

Uwaga – ważna informacja dla przedsiębiorców – mówi Zofia Garbulińska Skarbnik Powiatu Tatrzańskiego. Zarząd Powiatu w związku z wprowadzeniem stanu epidemii i jej skutkami gospodarczymi, w środę 1 kwietnia podjął uchwałę, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które dzierżawią grunty od samorządu. I w kwietniu 2020 roku czynsze z tytułu dzierżawy i najmu nieruchomości stanowiących własność Powiatu Tatrzańskiego będą obniżone o 70 procent jego wartości.

UWAGA obniżka czynszów za kwiecień 2020 obowiązywać będzie tylko tych przedsiębiorców, którzy złożą stosowne wnioski. Obniżenie czynszu z tytułu dzierżawy bądź wynajmu nieruchomości stanowiących własność Powiatu Tatrzańskiego to realna pomoc dla przedsiębiorców.

Chodzi o zminimalizowanie skutków gospodarczych wprowadzenia stanu epidemii w Polsce.  I za kwiecień decyzją Zarządu Powiatu Tatrzańskiego czynsze będą radykalnie niższe, bo aż o 70 procent. Ale pod pewnymi warunkami, które przedsiębiorcy muszą dochować. – Aby móc skorzystać z obniżenia czynszu przedsiębiorca musi złożyć w naszym urzędzie specjalny wniosek w tej sprawie – mówi  pani Skarbnik. – I po przedłożeniu wniosków przez dzierżawców Zarząd Powiatu Tatrzańskiego podpisze aneks do stosownych umów i obniży czynsz o wspomniane 70%. Już kilka wniosków w tej sprawie wpłynęło do nas, czekamy na kolejne. Na razie mówimy tylko o czynszu za miesiąc kwiecień, ale będziemy oczywiście monitorować rozwój sytuacji na bieżąco i końcem kwietnia Zarząd podejmie decyzję w kwestii obniżki za miesiące maj i czerwiec. Uchwałę w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Tatrzańskiego 1 kwietnia 2020 roku. (bol)