Jak obecnie wygląda funkcjonowanie Starostwa przy zaostrzonych wymogach sanitarnych?

Od samego początku całe starostwo, tak zorganizowało przyjmowanie stron, aby było to w pełni zgodne z przepisami sanitarnymi – mówi Jadwiga Gut naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Tatrzańskiego w Zakopanem. – Interesantów przyjmujemy cały czas w trybie normalnym, czyli w godzinach pracy urzędu, można złożyć potrzebne dokumenty na tzw. dzienniku podawczym, a część osób może swoją sprawę załatwić poprzez aplikację internetową, wystarczy się zarejestrować i można załatwić swoje sprawy w naszym wydziale. Cały czas od początku epidemii praca naszego Wydziału przebiega normalnie i bez żadnych zakłóceń.

Czyli jeśli mamy jakaś sprawę najlepiej wcześniej telefonicznie kontaktujemy się z urzędem?

Poprosiliśmy o to, by interesanci, którzy nie muszą osobiście pojawiać się w urzędzie, wcześniej kontaktowali się z nami telefonicznie. Jak już mówiłam od samego początku byliśmy również przygotowani do tego, by niektóre sprawy załatwiać zdalnie przez internet. Najbardziej obleganym wydziałem właśnie jest „komunikacja” czyli prawa jazdy, dowody rejestracyjne, tutaj umawiam tylko poprzez rejestrację internetową na konkretny termin, oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie znam jednak przypadku pojawienia się u nas osoby niezarejestrowanej i odprawienia jej bez rozwiązania jej sprawy.

Pani Naczelnik jak obecnie wygląda obsługa klientów zarówno, jeżeli chodzi o dowód rejestracyjne jak i prawa jazdy?

Na dziś wszystkie strony przyjmowane są tylko i wyłącznie przez naszą stronę internetową www.powiat.tatry.pl, gdzie znajduje się rezerwacja online, gdzie każdy generalnie musi dokonać zapisu

Zdarzają się takie osoby, które mówiąc brzydko przychodzą z ulicy?

Zdarzają się, ale coraz rzadziej. Ludzie przyzwyczaili się do nowej rzeczywistości i tego, że teraz takie sprawy załatwia się przez rejestrację. Nie chcemy tworzyć tłumów w zamkniętym pomieszczeniu holu, który teraz służy do obsługi zarówno wydziału komunikacji jak i wydziału budownictwa.

Jak obecnie wygląda średni czas oczekiwania, jeśli chodzi o rejestrację?

Jest to mniej więcej dwa tygodnie, jeśli chodzi o rejestrację i dwa tygodnie, jeśli chodzi o odbiór dowodu rejestracyjnego. Prawo jazdy realizowane jest na bieżąco zarówno w kwestii wydawania profilu kandydata kierowcy jak i wydawani lub wymiany samego prawa jazdy – tych spraw jest znacznie mniej.