Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego zapraszają do plenerowego punktu szczepień, który będzie działał w sobotę 12 czerwca w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w niedzielę 13 czerwca w godzinach 10:00 – 18:00 lub do ostatniej szczepionki na ulicy Krupówki obok poczty. Każdy, kto ukończył 18. rok życia, będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID‑19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Szczepienia będą wykonywane równolegle przez dwa zespoły medyczne. Do ich dyspozycji jest 2.000 szczepionek. Każde szczepienie poprzedzone będzie konsultacją lekarską.

Co warto wiedzieć?

• Do punktu szczepień może zgłosić się każda pełnoletnia osoba, która do tej pory nie została jeszcze zaszczepiona. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja
  • Szczepienia będą się odbywały wg kolejności przyjścia do punktu.
  • Należy ze sobą zabrać dowód osobisty.
  • Proces rejestracji usprawni wypełniona wcześniej ankieta „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Jest ona ogólnodostępna, można ją pobrać i wydrukować ze strony Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz strony www.zakopane.pl.
  • Organizatorzy dla osób zaszczepionych w punkcie plenerowym przygotowali atrakcje i niespodzianki.

Punkt plenerowy został uruchomiony w ramach akcji szczepień w województwie małopolskim „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zorganizowanej przez Wojewodę Małopolskiego przy współpracy jednostek samorządu terytorialnego w miastach Zakopane, Szczawnica, Krynica-Zdrój i w gminie Klucze.