Już w najbliższy piątek w 17 maja w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem odbędzie się spotkanie dotyczące transportu konnego na drodze do Morskiego Oka. Swoją obecność zapowiedziała Paulina Hennig-Kloska Minister Klimatu i Środowiska. Na spotkaniu obecni również będą przedstawiciele TPN, fiakrów oferujących transport konny na drodze do Morskiego Oka, organizacji pro zwierzęcych oraz Powiatu Tatrzańskiego, który będzie reprezentował sam starosta Andrzej Skupień. Warto tutaj przypomnieć, że właścicielem a jednocześnie zarządcą drogi do Morskiego Oka jest właśnie Powiat Tatrzański.

Ostatnie doniesienia medialne o przypadku potknięcia się jednego z koni ciągnących fasiągi z turystami, znów wywołały dyskusję na temat transportu konnego w tej części Tatr. Używam określenia „potknięcie” bowiem zdarzenie to miało miejsce podczas pokonywa trasy przez fasiąg w dół w stronę parkingu na Palenicy Białczańskiej.

W dniu 28.09.2023r. Rada Powiatu Tatrzańskiego Uchwałą Nr XLVIII/332/23 przyjęła „Strategię Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego do roku 2027 (z perspektywą roku 2030)”, która jako dokument strategiczny zawiera długookresowe założenia związane z rozwojem obszaru, stanowiące podstawę do właściwego zarządzania powiatem.

Wizja rozwoju -
Powiat Tatrzański będzie w 2030 roku miejscem oferującym wysoką jakość życia dla mieszkańców, dumnych ze swego dziedzictwa i teraźniejszości, atrakcyjnym i doskonale rozpoznawalnym centrum turystyki górskiej, oferującym zdrowy wypoczynek wśród unikalnej i dobrze zachowanej przyrody tatrzańskiej.
Powiat Tatrzański to także silny ekonomicznie obszar skutecznie zarządzany w duchu współpracy, efektywnie skomunikowany z resztą Polski, który rozwija - w zrównoważony sposób - swoją zasobność opartą na turystyce, dziedzictwie kulturowym oraz nowoczesnej edukacji, dzięki którym kolejne pokolenia zachowają regionalne tradycje Skalnego Podhala i polskiego Spiszu.

Pliki do pobrania
Pobierz plik (uchwała przyjęcie Startegii + zał..pdf)Strategia Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego15880 kB

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że od najbliższych wyborów następuje zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Zakopanem. Lokal wyborczy przeniesiony został z D. W. "APENA", ul. Osiedle Krzeptówki 87 do Restauracji "Pod Strzechą", ul. Skibówki 29.

Mieszkańcy następujących ulic: ul. Droga do Walczaków od nr 13 do końca, Krzeptówki, Krzeptówki Boczne, Krzeptówki Potok, Mraźnica, Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, Szymona Zaryckiego, Osiedle Krzeptówki, Osiedle Krzeptówki Potok głosować będą w najbliższych wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. w nowym miejscu.

Wójt Gminy Poronin informuje o zaplanowanym na dzień 6 marca 2024 r. zgromadzeniu w charakterze poparcia dla ogólnopolskiego strajku rolników. Zgromadzenie odbywać będzie się w godzinach 10.00-16.00 i przybierze formę przejazdu kolumny pojazdów rolniczych z Nowego Bystrego do Poronina i z powrotem.


INFORMACJA

Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem
powołanej w celu przeprowadzenia wyborów organów jednostek samorządu terytorialnego
zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.
o składzie, siedzibie i dyżurach

  1.  W skład Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem wchodzą:
Lp.

Imię i nazwisko

Funkcja

1.

Małgorzata Wanda Korab-Pańszczyk

Przewodniczący Komisji

2.

Maciej Stanisław Janicki

Zastępca Przewodniczącego Komisji

3.

Małgorzata Anna Bukowska-Talarczyk

Członek Komisji

4.

Anna Maria Chowaniec

Członek Komisji

5.

Karolina Hajduk

Członek Komisji

6.

Maria Teresa Król-Michalska

Członek Komisji

7.

Jacek Wojciech Kuchta

Członek Komisji

8.

Agata Anna Lasak-Słodyczka

Członek Komisji

9.

Anna Maria Majerczyk

Członek Komisji

10.

Krzysztof Andrzej Majerczyk

Członek Komisji

11.

Łukasz Marduła

Członek Komisji

12.

Maciej Jan Przybył

Członek Komisji

  1. Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Zakopanem mieści się:

      w Starostwie Powiatowym w Zakopanem, ul. Chramcówki 15, 34-500 Zakopane, tel. 18 20 17 100 wewnętrzny 65

  1. Dyżury dla przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na radnych Komisja będzie pełnić w następujących terminach:

      29.02-02.03.2024 r. w godz. 8:00-16:00, 04.03.2024 r. w godz. 8:00-16:00.

Pliki do pobrania
Pobierz plik (informacja o dyżurach PKW.pdf)Informacja o dyżurach PKW341 kB

Podkategorie