Ogłoszenia

Pragniemy zaprosić wszystkie szkoły - od podstawowych po średnie - do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, organizowanym przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand poprzez portal www.dyktanda.pl. Wskazywanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

Dodatkową motywacją do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji przyznamy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale także szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie największą liczbę punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół na stronie www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrować szkołę może nauczyciel lub dyrektor. Poniżej zamieszczamy wideo objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14 maja 2021 r. i i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do udziału również nauczycieli), a także w dodatkowej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (20 z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz trzy szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wskazane przez laureatów nagrody rzeczowe o określonej wartości, w zależności od uzyskanego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej kategorii będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu zł). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych. https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

 

Postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych  na rok szkolny 2021/2022 będzie przeprowadzane według harmonogramu podanego do publicznej wiadomości przez Ministra Edukacji Narodowej i Nauki w formie elektronicznej na stronie internetowej:  https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/app/

Zgodnie z ogłoszeniem MEN, rejestracja (logowanie) kandydatów  rozpocznie się 17 maja 2021 r. Wszystkie informacje, znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol

Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z ofertą szkół prowadzonych przez Powiat Tatrzański:

  1. Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera (www.balzer.cal24.pl)
  2. Zespołu Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego (www.budowlankazakopane.pl)   
  3. Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego (www.zsht.pl)

Wywiady z dyrektorami szkół prezentujące aktualną ofertę rekrutacyjną oraz terminy postępowania rekrutacyjnego dostępne są w załącznikach poniżej po rozwinięciu artykułu

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021 dostępny pod adresem:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/kalendarz-roku-szkolnego-2020-21

 

 

 

MORSO Marszałkowski Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

z siedzibą w subregionie Podhalańskim - obejmującym powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański.

CEL: Powstał z myślą o organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych oraz mieszkańcach, którzy chcą działać oraz angażować się w projekty społeczne. Zatem celem działania ośrodka MORSO jest ich wsparcie i kompleksowa edukacja.

Zapraszamy do naszego stacjonarnego Ośrodka w Myślenicach.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek godz. 09:00 – 17:00
Wtorek godz. 09:00 – 15:00
Środa godz. 09:00 – 15.00 
Czwartek godz. 12.00 – 18.00
Piątek godz. 09:00 – 14:00

Ponadto istnieje również możliwość skorzystania ze wsparcia udzielanego w ramach działalności MORSO w każdym powiecie należącym do subregionu podhalańskiego, po wcześniejszym umówieniu się.

W każdym z powiatów cyklicznie odbywać się będą spotkania, szkolenia oraz konsultacje indywidualne, o czym informować będziemy na bieżąco.

Oferta kierowana jest do: 
• organizacji pozarządowych, (młodych oraz tych działających dłużej)
• grup nieformalnych 
• oraz mieszkańców powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański 
• wolontariuszy 

Działania prowadzone przez MORSO: 
• Lokalne Spotkania Informacyjne. 
odbywać się będą w każdym z powiatów. Mają na celu przekazać informację na temat ośrodka MORSO i zakresu jego działalności. 
• Seminaria, szkolenia, warsztaty 
• Doradztwo indywidualne 

W zakresie finansowania organizacji; pozyskiwania funduszy; pisania i rozliczania projektów; sprawozdawczości i księgowości dla organizacji pozarządowych; ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych itp.

ZADANIA Marszałkowskiego Ośrodka Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
▪ prowadzenie działań o charakterze informacyjno-promocyjnym oraz stały monitoring potrzeb organizacji pozarządowych w danym subregionie,
▪ świadczenie fachowego, wieloaspektowego poradnictwa i doradztwa dla organizacji pozarządowych, w tym grup nieformalnych,
▪ organizacja profesjonalizujących szkoleń, warsztatów i seminariów dla organizacji pozarządowych z uwzględnieniem aktualnych zmian prawnych w zakresie funkcjonowania i działalności organizacji pozarządowych;
▪ wsparcie i pomoc w ubieganiu się o granty i inne formy dofinansowania dla organizacji pozarządowych;
▪ wspieranie rozwoju zatrudnienia w organizacjach pozarządowych oraz pozyskiwania wolontariuszy; 
▪ pomoc w poszukiwaniu partnerów i zawiązywaniu partnerstw dla realizacji projektów;
▪ doradztwo i pomoc w tworzeniu nowych organizacji pozarządowych;
▪ doradztwo i pomoc w prowadzeniu bieżącej działalności nowopowstałych organizacji pozarządowych; 
▪ szkolenia z zakresu prawnych obowiązków związanych z prowadzeniem organizacji;
▪ indywidualne konsultacje poszczególnych grup, stowarzyszeń, fundacji, po wcześniejszym umówieniu się.

W celu umówienia się zachęcamy do kontaktu telefonicznego, e- mailowego lub bezpośrednio w naszym Ośrodku w Myślenicach.

Projekt MORSO potrwa 31 grudnia 2018 r

Informacje o programie znajdą Państwo na stronie:
http://arts-fun.pl/morso
https://www.malopolska.pl/aktualnosci/wspolpraca/badz-aktywny-razem-zmorso