Ogłoszenia

Powiat Tatrzański otrzymał dofinansowanie ze środków publicznych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Wsparcie finansowe zostało udzielone dla Technikum nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych im. Władysława Matlakowskiego w Zakopanem. Łączna kwota wynosi 15.000 zł ( w tym wkład własny 3.000 zł, dofinansowanie 12.000 zł).

W ramach projektu zostanie doposażona biblioteka szkolna, będą zakupione nowości wydawnicze oraz środki zostaną przeznaczone na realizację działań promujących czytelnictwo.

baner.png

 

Powiat Tatrzański pozyskał dofinansowanie ze środków publicznych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica 2022” dla Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem.

Łączna kwota dofinansowania 35 000,00 zł, w tym 7 000,00 zł (jako 20% wkład własny) oraz 28 000,00 zł (jako 80% dofinansowania).

Postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych  na rok szkolny 2021/2022 będzie przeprowadzane według harmonogramu podanego do publicznej wiadomości przez Ministra Edukacji Narodowej i Nauki w formie elektronicznej na stronie internetowej:  https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/app/

Zgodnie z ogłoszeniem MEN, rejestracja (logowanie) kandydatów  rozpocznie się 17 maja 2021 r. Wszystkie informacje, znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol

Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z ofertą szkół prowadzonych przez Powiat Tatrzański:

  1. Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera (www.balzer.cal24.pl)
  2. Zespołu Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego (www.budowlankazakopane.pl)   
  3. Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego (www.zsht.pl)

Wywiady z dyrektorami szkół prezentujące aktualną ofertę rekrutacyjną oraz terminy postępowania rekrutacyjnego dostępne są w załącznikach poniżej po rozwinięciu artykułu

Pragniemy zaprosić wszystkie szkoły - od podstawowych po średnie - do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, organizowanym przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand poprzez portal www.dyktanda.pl. Wskazywanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

Dodatkową motywacją do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji przyznamy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale także szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie największą liczbę punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół na stronie www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrować szkołę może nauczyciel lub dyrektor. Poniżej zamieszczamy wideo objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14 maja 2021 r. i i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do udziału również nauczycieli), a także w dodatkowej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (20 z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz trzy szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wskazane przez laureatów nagrody rzeczowe o określonej wartości, w zależności od uzyskanego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej kategorii będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu zł). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych. https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

 

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021 dostępny pod adresem:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/kalendarz-roku-szkolnego-2020-21