O niespodziewanych atrakcjach w podróży pisali uczniowie czterech szkół ponadpodstawowych podczas 22. Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 14 grudnia br. w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem.

Tekst dyktanda, ułożony przez panie M. Bachledę-Księdzularz, H. Styrczulę i E. Kowalczyk, sprawił uczestnikom niemałe trudności, nielicznym udało się poprawnie przebrnąć przez zawiłości, typu: czteroipółkilogramowy bagaż, czyhanie i czmychanie, okamgnienie i na co dzień, a także Małopolanin, nowotarżanka o nienachalnej urodzie, tudzież haitańscy chuligani. Komisja konkursowa, złożona z polonistek z Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego i organizatora – Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych przyznała cztery pierwsze miejsca:

1. miejsce – Karol Konieczny, ZSHT

2. miejsce – Piotr Całka – LO

3. miejsce – Grzegorz Wojtanek, ZSB

4. miejsce – Zuzanna Pabin, ZSMS

W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięli udział: wicestarosta, pan Władysław Filar, przedstawiciel Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, pani Zofia Król-Łęgowska, wicedyrektor szkoły, pani Małgorzata Michalska oraz polonistki: p. Barbara Skrobot, p. Anna Rejewska, p. Małgorzata Bachleda-Księdzularz i p. Ewa Kowalczyk.

Laureaci otrzymali piękne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem ( książki, gry planszowe i termiczne bidony), wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy. Jak zawsze w gościnnym hotelarzu dla uczestników i komisji przygotowano poczęstunek – pięknie zrobione i smaczne kanapeczki oraz słodką przekąskę. Tym razem gastronomiczne talenty zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej 1G1, pod kierownictwem pani Danuty Gruszczak.

Zdjęcia wykonała Aleksandra Nodzyńska z klasy 2I.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy za rok!

• DSC08154
  • DSC08159