W dniu 10 października 2023 r. w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Zakopanem, odbył się I etap konkursu historycznego „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości” o tegorocznym temacie „160 rocznica Powstania Styczniowego”

Ze szkół ponadpodstawowych z Powiatu Tatrzańskiego, wzięły udział w konkursie 4 drużyny (dwie z Zespołu Szkół Budowlanych im. Władysława Matlakowskiego w Zakopanem, jedna z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego  w Zakopanem oraz jedna z Liceum Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem).

Komisja w składzie: Marek Możdżeń - Sekretarz Powiatu, Anna Król Józaga – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Katarzyna Leks – Podinspektor w Wydziale Edukacji wyłoniła zwycięzców pierwszego etapu: drużynę z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem przygotowaną przez panią Bernadettę Podsadę – nauczycielkę ZSHT.

W tym samym czasie odbył się I etap konkursu w poszczególnych miejscach: dla uczniów szkół podstawowych: Gminy i Miasta Kórnik, Miasta Sopot, Gminy Suchy Las, Gminy i Miasta Sianów, Gminy Jabłonka oraz z terenu Powiatu Tatrzańskiego, a także dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatów: Kartuskiego, Łowickiego, Poznańskiego, Świdnickiego, Tatrzańskiego, Nowotarskiego, Hrubieszowskiego, Rawickiego, Wadowickiego i Międzychodzkiego oraz Miasta Sopot.

Zwycięskie drużyny I etapu zmierzą się w finale konkursu 10 listopada 2023 r. w Gminie Biały Dunajec.

Fotografie: Bernadetta Podsada

  • a
  • f
  • h