We wtorek 14 maja w siedzibie Starostwa Tatrzańskiego w Zakopanem odbył się I Konwent Samorządowy. W spotkaniu ze strony Powiatu uczestniczyli: starosta Andrzej Skupień, jego zastępca Wawrzyniec Bystrzycki, sekretarz Marek Możdżeń oraz skarbnik Zofia Garbulińska.

Konwent Samorządowy to spotkanie władz Powiatu Tatrzańskiego z przedstawicielami gmin z tego regionu: miasta Zakopane, gmin: Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin oraz Biały Dunajec.

Było to pierwsze i w dużej części zapoznawcze spotkanie w nowej kadencji wspomnianych jednostek samorządowych.

Rozmawiano również na temat przyszłej współpracy władz Powiatu Tatrzańskiego i poszczególnych gmin. Poruszono kwestię możliwości wspólnej promocji, komunikacji oraz szlaków rowerowych.

Ustalono również, że spotkania w ramach Konwentu Samorządowego Powiatu Tatrzańskiego odbywać się będą co miesiąc.