Jak już informowaliśmy za nami III Konwent Samorządowy, czyli spotkanie władz Powiatu Tatrzańskiego z samorządami gminnymi wchodzącymi w skład naszej jednostki terytorialnej. Poza już opisaną wcześniej wizytą w siedzibie PSONI Koło w Zakopanem, uczestnicy spotkania dyskutowali również o innych, ważnych tematach dla regionu.

Ważną, poruszoną kwestią było podsumowanie podpisanego wspólnie stanowiska w kwestii funkcjonowania poszczególnych placówek Poczty Polskiej na terenie Powiatu Tatrzańskiego. Wyrażono w nim m.in. niepokój w związku z ograniczeniami w zakresie liczby personelu i godzin pracy w poszczególnych oddziałach pocztowych. Ma to bezpośredni wpływ na sprawność kontaktowania się poszczególnych urzędów z mieszkańcami regionu. Podkreślono również, że na Podhalu cały czas wiele osób swoje rachunki i zobowiązania opłaca właśnie w placówkach pocztowych. W piśmie wystosowano wspólny apel o przywrócenie wcześniejszych godzin pracy oddziałów Poczty Polskiej.

Zajęto się również innymi tematami ważnymi dla Powiatu Tatrzańskiego. Chodzi o zmiany w Wydziale Budownictwa Starostwa Tatrzańskiego czy potrzebie wspólnego opracowania dla całego powiatu koncepcji rozwoju ścieżek rowerowych. Inne kwestie to nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, czy zmiana w zakresie obowiązującego prawa definicji tzw. budowli. Kontynuowano również dyskusję o konieczności wspólnej promocji naszego regionu.