We wszystkich gminach powiatu tatrzańskiego wystartuje Inkubator Inicjatyw. Porozumienia w tej sprawie z zakopiańskim Sokołem zawarły władze powiatu i włodarze gmin. Zadaniem Inkubatora jest budowanie lokalnej sieci współpracy. Dzięki projektowi mieszkańcy mają możliwość wyjścia z inicjatywą realizacji swoich pomysłów. Wspólna realizacja oznacza, że każda ze stron daje coś od siebie. To jeden z niewielu projektów, które nie tylko oferują wsparcie finansowe inicjatywy, ale dużą wagę przywiązują do relacji i rozwoju osób, które są w projekcie.

Program rocznego wsparcia uwzględnia nie tylko cykl atrakcyjnych, interaktywnych warsztatów, możliwość wymiany doświadczeń i obserwacji dobrych praktyk, ale także oferuje otwartą przestrzeń coworkingową będącą odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób, które postanowiły zrealizować własny projekt, lecz nie posiadają własnego biura. W Inkubatorze szkolenia prowadzone będą przez zawodowych trenerów, a nad wsparciem realizacji inicjatyw czuwać będą wieloletni działacze społeczni. Wsparcie Inkubatora dzięki finansowaniu grantowemu jest nieodpłatne, formalnym warunkiem uczestnictwa jest odpowiedni wiek i działanie na terenie powiatu tatrzańskiego.

Trwa nabór do projektu, zgłoszenia przyjmowane są do 7 października 2024 r. przez formularz elektroniczny. Po weryfikacji zgłoszeń część osób zostanie zaproszona na rozmowy, które ostatecznie wyłonią uczestniczki i uczestników projektu.

Inicjatywa jest dużym wsparciem dla lokalnych liderek i liderów, daje możliwość skorzystania z pakietu profesjonalnych i ambitnych szkoleń dedykowanych dla osób w projekcie. Pozwala spotkać ludzi działających w przestrzeni społecznej, umożliwia przygotowanie i dopracowanie swojej inicjatywy, łączy pokolenia społeczników z różnych branż działalności, daje możliwość przejścia szkoleń przygotowanych przez doświadczonych trenerów.

Co można zyskać dzięki udziałowi w programie?

Cykl 9 warsztatów i szkoleń, dostosowanych do oczekiwań uczestników, które pomogą przygotować inicjatywę, konsultacje, wsparcie i indywidualną opiekę tutora, z którym będzie można dopracować swój własny projekt na każdym z etapów (od pomysłu, przez planowanie, pozyskanie środków, promocję, realizację aż po ewaluację), możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej i wreszcie mikrodotację na start. Pierwsze szkolenie zorganizowane będzie w formule wyjazdowej, a poprowadzi je wybitna trenerka, wiceprezeska Fundacji Szkoła Liderów, socjolożka, szefowa programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Agnieszka Szelągowska.

Jakie są szczegóły rekrutacji, programu i jakie inicjatywy można realizować w Inkubatorze, możecie się dowiedzieć na stronie Sokoła - https://sokol.zakopane.pl/ruszyla-rekrutacja-zapraszamy-do-inkubatora-inicjatyw

Inkubator Inicjatyw tworzony jest w ramach projektu “Sokolnia - Miejsce Integracji Mieszkańców”. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

• 1ab
  • 2ab