W najbliższą niedzielę 6 czerwca w Zakopanem odbędą się uroczystości ustanowienia Świętego Jana Pawła II Patronem Powiatu Tatrzańskiego. Wszystko o godzinie 10.00 rozpocznie Msza Święta przy ołtarzu papieskim w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. To właśnie przy tym ołtarzu Papież Polak odprawił 6 czerwca 1997 roku (24 lata temu) podczas pielgrzymki do Ojczyzny uroczystą Mszę Świętą pod Wielką Krokwią z udziałem górali i setek tysięcy pielgrzymów z całego świata. Następnie w samo południe rozpocznie się wspólna Sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz Rad Gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin oraz Miasta Zakopane. W jej programie przewidziano m.in. przekazanie oficjalnej zgody Stolicy Apostolskiej na ustanowienie Świętego Jana Pawła II Patronem Powiatu Tatrzańskiego, jak i wystąpienie dr hab. Anny Mlekodaj profesora PPUZ w Nowym Targu pt. „Przesłanie Jana Pawła II do górali”. Głównym punktem obrad będzie oczywiście podjęcie przez radnych Powiatu Tatrzańskiego uchwały o ustanowieniu Świętego Jana Pawła II, Papieża Patronem Powiatu Tatrzańskiego. Jednocześnie właśnie na tym uroczystym posiedzeniu zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy Powiatami: Wadowickim i Tatrzańskim. Na koniec jako część artystyczna uroczystej, wspólnej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz Rad Gminnych zaplanowany został występ Hanki Rybki z zespołem. Sesji towarzyszyć też będzie wystawa prac artystów Podtatrza zorganizowana przez Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Transmisja XXIV Sesji Powiatu Tatrzańskiego - 06.06.2021 12:00