Podniesienie flagi, odznaczenia, pokaz musztry i walki wręcz oraz przebijanie betonowych bloków zakończone piknikiem z wojskową grochówką i pokazem wojskowego ciężkiego sprzętu.
- Tegoroczne święto, to 29 rocznica sformowania brygady. Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich dość często odbywa się w Zakopanem, w miejscu pochówku naszego patrona brygady gen Brygady Mieczysława Boruty Spiechowicza i twórcy formacji wojsk górskich generała brygady Andrzeja Galicy, który jest patronem jednego z naszych batalionów, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich - zaznacza Angelika Korkosz oficer prasowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
Tak podniosła uroczystość pod Tatrami, to wielki zaszczyt dla mieszkańców powiatu, którzy mogli podziwiać górskie formacje, które wywodzą się właśnie z Podhala.
- Tradycja polskich wojsk górskich jest bardzo bogata, a 21 Brygada Strzelców Podhalańskich jest ich kontynuatorem, ale to nie tylko tradycja, to także dzień dzisiejszy i służba na misjach w wielu krajach świata. To ochrona granicy od strony Białorusi. To wreszcie służba w ramach NATO. Od 3 lat 21 Brygada Strzelców Podhalańskich jest w siłach odpowiedzi NATO, w siłach szybkiego reagowania, tzw. „Szpicy” NATO. To jest dla nas wielki honor i zaszczyt. Wyniki osiągane w szkoleniu, w gotowości bojowej, w sprawdzianach są celujące. Każdy żołnierzy brygady nosi na swoim mundurze amarantowy sznur, to odznaka przodującego oddziału Wojska Polskiego – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy udali się na specjalny piknik, podczas którego można było spróbować wojskowej grochówki.
Wielką atrakcją dla Zakopiańczyków i turystów była możliwość obejrzenia wozów bojowych od wewnątrz oraz przymierzenia broni, z której korzystają nasze siły zbrojne.