Delegacja Powiatu Tatrzańskiego w składzie: Władysław Filar Wicestarosta Tatrzański, Anna Król-Józaga Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zakopanem oraz Marian Łojek Naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zakopanem uczestniczyli w uroczystej gali z okazji jubileuszu 25-lecia Powiatu Poznańskiego. Warto przypomnieć, że to powiat partnerski dla Starostwa Tatrzańskiego.

Głównym punktem jubileuszu w Sali Ziemi była uroczysta gala z okazji 25-lecia powiatu poznańskiego. W jej trakcie wręczono tytuły „Osobowości 25-lecia”, a także tradycyjne Nagrody Starosty Poznańskiego za miniony rok. Dla laureatów oraz licznie zebranych gości, wśród których nie zabrakło posłów, samorządowców oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych regionów z kraju i zagranicy wystąpił m.in. Krzysztof Zalewski z zespołem.

– Te 25 lat to ważna część mojego życia i mojej drogi samorządowej. To był też czas wytężonej pracy, ponieważ zaczynaliśmy praktycznie od zera. Wystartowaliśmy dokładnie 1 stycznia 1999 roku – wspominał starosta poznański Jan Grabkowski. – Czym możemy się pochwalić? Jest tego bardzo dużo. Choćby to, że przez te ćwierć wieku przybyło w powiecie ponad 200 tysięcy mieszkańców. To pokazuje, że ludzie chcą tutaj mieszkać i chcą inwestować. Tych inwestycji przeprowadziliśmy zresztą za setki milionów złotych. To były inwestycje w infrastrukturę, oświatę, edukację, drogi, bezpieczeństwo, ale także w pomoc społeczną czy w politykę zdrowotną, bo nigdy nie zapomnieliśmy o tych, którym się nie powiodło albo też wymagają wsparcia.

Nagrody „Osobowości 25-lecia” otrzymało sześcioro osób. W trakcie gali przyznano również tradycyjne Nagrody Starosty Poznańskiego. Wręczono je w trzech kategoriach. W grupie „organizacji pozarządowych” wyróżnienie trafiło do Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poznaniu. Nagrodę w kategorii „inicjatywy obywatelskie” otrzymała Anna Drajer – prywatnie mama 14-letniego Jacka z wieloraką niepełnosprawnością, która zrezygnowała z pracy zawodowej i założyła Fundację „Pora na nas”. W kategorii „przedsiębiorczość” laur trafił do firmy rodzinnej z wieloletnią tradycją Cybina Arentowski, która jest licencjonowanym dystrybutorem wielu znaczących marek polskich i europejskich producentów odzieży, a także organizatorem produkcji własnych kolekcji.

Galę, która odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uświetniły występy znakomitych artystów. Gwiazdą wieczoru był doskonale znany Krzysztof Zalewski, którego występ przyciągnął pod scenę tę nieco młodszą część uczestników uroczystości. W jej trakcie wystąpili również zdolni artyści związani z powiatem poznańskim. Prawdziwy kunszt gry na gitarze akustycznej zaprezentował Łukasz Kuropaczewski, a swoją niesamowitą techniką gry na akordeonie popisywał się Michał Gajda. Spore wrażenie na wszystkich zebranych zrobiły również występy wokalne bardzo utalentowanych i młodych Julii Mróz oraz Leona Olka.

Źródło: Powiat Poznański

Relacja filmowa:https://www.youtube.com/watch?v=gLQPkm7EEjo
Źródło: Telewizja WTK

  • JK1_8270
  • JK1_8429
  • JK1_8844
  • JK1_9264
  • JK1_9268-1