To wyjątkowa dla naszej Ojczyzny rocznica, o której nie sposób zapomnieć. Dokładnie 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się powstanie, o godzinie 17.00 wybiła godzina „W”. Walcząca Warszawa była symbolem walki Polski z niemieckim okupantem, wolnej i dumnej Ojczyzny. To właśnie wyzwolona stolica stała się punktem centralnym ruchu oporu.

W 76. rocznicę tamtych wydarzeń w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ten moment i 63 dni trudnej walki. Minister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Jerzy Zacharko wicestarosta tatrzański, oraz Tomasz Filar wiceburmistrz Zakopanego złożyli wiązanki kwiatów  pod tablicą upamiętniającą poległych żołnierzy ZWZ Armii Krajowej. Znajduje się ona na zewnętrznej ścianie Sanktuarium Świętej Rodziny przy zakopiańskich Krupówkach. Wcześniej została oprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Z uwagi na obecną sytuacją epidemiczną program uroczystości obchodów został ograniczony.

• pw1
  • pw10