Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Powiat Tatrzański, po uzyskaniu dotacji z Unii Europejskiej rozpoczyna realizację projektu pn. Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Tatrzańskiego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB.

Umowę o dofinansowanie podpisano z Zarządem Województwa Małopolskiego 15 listopada 2024 r. , a jego realizacja będzie kontynuacją i uzupełnieniem projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Tatrzańskiego” zakończonego w roku 2021.

Projekt przewiduje przede wszystkim aktualizację i dostosowanie danych ewidencji gruntów i budynków do obowiązujących przepisów, w tym przetworzenie mapy ewidencyjnej z postaci analogowej/hybrydowej do postaci cyfrowej dla tych obrębów, dla których nie przeprowadzono dotąd modernizacji EGiB.

W ramach prac geodezyjnych zostanie również uzupełniona baza budynkowa przy wykorzystaniu archiwalnej dokumentacji geodezyjnej oraz w oparciu o pomiar terenowy.

Zadania do zrealizowania w projekcie:

  • Aktualizacja ewidencji gruntów i budynków, w tym utworzenie cyfrowej mapy ewidencyjnej dla obrębów: Biały Dunajec, Dzianisz, Poronin, Nowe Bystre, Bukowina Tatrzańska, Leśnica, Groń, Brzegi, Czarna Góra, Jurgów i Rzepiska.
  • Wdrożenie e-usługi informacji przestrzennej na 5 poziomie dojrzałości pn. obsługa wniosku o nadanie uprawnień inżynierskich do konta w systemie e-usług.
  • Wdrożenie kwalifikowanej pieczęci elektronicznej służącej do automatycznego podpisywania dokumentów wydawanych przez e-usługi.
  • Zakup sprzętu informatycznego

Celem projektu jest uzupełnienie rejestru publicznego, jakim jest ewidencja gruntów i budynków, o niezbędne dane, w celu osiągnięcia pełnej zgodności bazy danych EGiB z obowiązującym modelem pojęciowym.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do administracji publicznej oraz podmiotów gospodarczych wykorzystujących dane z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego do realizacji bieżących zadań (pracownicy administracji publicznej, geodeci, architekci, urbaniści, rzeczoznawcy majątkowi, komornicy), a także do odbiorców indywidualnych (właściciele nieruchomości, inwestorzy)

Wartość projektu: 6 113 439,13 zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 5 196 423,26 zł