Stowarzyszenie Podhalański Obszar Funkcjonalny (POF) zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Strategii Terytorialnej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Podhalańskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027 (Strategia ZIT) wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

Przeprowadzenie konsultacji społecznych ma na celu zebranie uwag i opinii dotyczących projektu Strategii ZIT od mieszkańców Podhalańskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz lokalnych interesariuszy w procesie przygotowania dokumentu. Konsultacje mają zapewnić udział społeczności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych POF przy opracowywaniu Strategii ZIT.

Konsultacje społeczne przeprowadzone są w terminie od dnia 05 września 2023 r. do 26 września 2023 r.

Konsultacje prowadzone są w następujących formach:

 1. spotkania konsultacyjnego on-line w dniu 22 września 2023 r. o godz. 13.00, do którego link zamieszczony zostanie na stronach internetowych samorządów POF; https://us02web.zoom.us/j/81814692353?pwd=MVh3YTVDZlFzeUJQbHQrL05tL2k0Zz09
 2. zamieszczenia projektu dokumentu do konsultacji na oficjalnych stronach internetowych samorządów wchodzących w skład POF i zbieranie uwag za pomocą ankiet:
  https://ankieta.deltapartner.org.pl/zit_podhale_oos  - formularz do OOŚ
  https://ankieta.deltapartner.org.pl/zit_podhale_konsultacje  - formularz do Strategii ZIT
  Dokumenty do konsultacji oraz linki do ankiet zamieszczone zostaną na stronie internetowej POF: www.ofpodhale.pl  i na stronach internetowych samorządów POF: www.nowytarg.pl, www.zakopane.pl, www.bialydunajec.com.pl ,  www.czarny-dunajec.pl, www.ugbukowinatatrzanska.pl , www.gminakoscielisko.pl , www.lapszenizne.pl , www.ugnowytarg.pl , www.poronin.pl , www.rabka.pl , www.szaflary.pl  , www.nowotarski.pl , www.powiat.tatry.pl  oraz w ich Biuletynach Informacji Publicznej.
 3. zbierania uwag za pomocą formularza konsultacyjnego stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia, zamieszczonego także na stronach internetowych samorządów POF oraz w ich Biuletynach Informacji Publicznej.
  Wypełnione formularze będzie można dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 września 2023 roku drogą elektroniczną w wersji edytowalnej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do spotkania konsultacyjnego on-line, które odbędzie się 22 września 2023 r. o godz. 13.00 na platformie zoom - https://us02web.zoom.us/j/81814692353?pwd=MVh3YTVDZlFzeUJQbHQrL05tL2k0Zz09