Dofinansowano ze środków Funduszu Pracy

• Powiat Tatrzański realizuje program dofinansowania wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na lata 2024–2027,
  • Dofinansowanie zadania własnego beneficjenta polegającego na wypłacie od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2027 r. dodatku w wysokości do 1 000 zł brutto miesięcznie oraz na pokrycie kosztów składek od tego dodatku rodzinom zastępczym zawodowym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka,
  • Kwota dofinansowania - 22 738 zł,
  • Data podpisania umowy – sierpień 2024,
  • Celem przyznania środków jest pomoc w realizacji zadań własnych powiatu z zakresu wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej poprzez dofinansowanie wynagrodzeń przysługujących rodzinom zastępczym zawodowym i prowadzącym rodzinne domy dziecka, w postaci dodatku wraz z kosztami składek od tego dodatku. Dodatek do wynagrodzenia otrzymują wyłącznie osoby pełniące funkcję rodziny zastępczej zawodowej oraz prowadzący rodzinne domy dziecka, o których mowa w części III programu.