Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa

• Powiat Tatrzański realizuje „Rządowy program wsparcia powiatu w organizacji i tworzeniu rodzinnych form pieczy zastępczej w 2024r.”.
  • Środki przeznacza się na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta w ramach programu polegającego na dofinansowaniu wypłaty wynagrodzeń wraz z pochodnymi od wynagrodzeń przysługujących za 2024 rok:
    -prowadzącym rodzinne domy dziecka,
    -zawodowym rodzinom zastępczym,
    -rodzinom zastępczym zawodowym pełniących funkcję pogotowia rodzinnego, począwszy od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku, za każdy miesiąc, w którym podmiot pełnił funkcję przez minimum 15 dni kalendarzowych.
  • Kwota dofinansowania – 23 160 zł,
  • Data podpisania umowy – październik 2024,
  • Celem przyznania środków jest wsparcie powiatów w realizacji zadań własnych z zakresu wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej. Szczegółowy opis zadania realizowanego przez beneficjenta zawiera załącznik nr 1 do umowy, „Rządowy program wsparcia powiatu w organizacji i tworzeniu rodzinnych form pieczy zastępczej w 2024r.”.