Rozpoczął się właśnie najważniejszy etap 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – głosowanie Małopolan. Od 14 maja mieszkańcy naszego Województwa mogą oddawać swoje głosy na ponad 230 interesujących inicjatyw zgłoszonych do tego projektu. Głosowanie potrwa do 14 czerwca br., natomiast ostateczne jego wyniki poznamy do 22 października br. Zadania, które zdobędą największą liczbę głosów, będą realizowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego w kolejnym roku.

W tym roku, w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego głosować może każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat. Każda uprawniona do głosowania osoba ma 1 głos, który może oddać tylko na jedno zadanie w ramach swojego subregionu. W tegorocznej edycji, mieszkańcy mogą głosować na trzy sposoby. W obecnej sytuacji pandemicznej najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą jest opcja zagłosowania przez Internet – na stronie www.bo.malopolska.pl. Podobnie jak w poprzednich edycjach istnieje też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu. Wzór tegorocznej karty do głosowania oraz lokalizacje wszystkich urn, do których należy wrzucić swój głos, można znaleźć na ww. stronie internetowej. Trzecią formą jest głosowanie korespondencyjnie. W tym przypadku należy przesłać wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie nas w rozpowszechnianiu informacji o trwającym głosowaniu oraz o pomoc w dotarciu do jak najszerszego grona mieszkańców naszego regionu.

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 536, (12) 61 60 904, (12) 61 60 988, e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje na temat projektu mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl oraz na profilu Facebookowym – www.facebook.com/bo.malopolska.

Zachęcamy do głosowania

w załączniku materiały promocyjne projektu Budżetu Obywatelskiego

Grafika promocyjna Budżetu Obywatelskiego. Na obrazku znajdują się 2 postacie, kobieta trzyma napis "Do wydania 12 milionów złotych", mężczyzna trzyma napis "Ty głosujesz, my wdrażamy, Ty korzystasz!". W dolnej częsci grafiki znajdą się namiary kontaktowe organizatorów projektu

Pliki do pobrania
Pobierz plik (plakatBO_2021_A3.pdf)plakatBO_2021_A3.pdf231 kB