Pozostały już ostatnie miejsca na bezpłatne badania kolonoskopowe w pełnym znieczuleniu.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż kończą się bezpłatne badania kolonoskopowe w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym a limit pozostałych miejsc jest ograniczony i kurczy się z dnia na dzień. Tego typu badania w znieczuleniu anestezjologicznym wraz z ewentualnym usunięciem bezpośredniej przyczyny raka jelita grubego – gruczolaków i polipów to komercyjnie koszt sięgający nawet dwóch tysięcy złotych. Tym razem badania są darmowe, ponieważ w pełni dotowane przez Unię Europejską i Skarb Państwa. Bezpłatne są również ewentualne badania histopatologiczne pobranych wycinków w ramach kolonoskopii.

NIE CZEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ! OGRANICZONA LICZBA MIEJSC ORAZ ZBLIŻAJĄCY SIĘ KONIEC TRWANIA PROJETU! To już ostatni dzwonek dla wszystkich chętnych.

Jest to już ostatnia edycja programów Europejskich Funduszy Społecznościowych związanych z badaniami przesiewowymi pod kątem raka jelita grubego. Kolejnej edycji już nie będzie, więc wykonanie takiego badania w znieczulaniu anestezjologicznym bezpłatnie będzie nie możliwe. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie wszystkie osoby, nawet te, które dotychczas nie miały żadnych dolegliwości ale świadome są, że takie badanie profilaktyczne może im w przyszłości uratować życie i zdrowie.

Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?

Do programu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy, osoby uczące się lub pracujące na terenie powiatów limanowskiego i suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i tatrzańskiego, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat oraz zaliczają się do jednej z poniższych grup wiekowych:

  • osoby w wieku 50 – 65 lat,
  • osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-49 lat, z rodzin z zespołem Lyncha posiadające odpowiednie potwierdzenie z Poradni Genetycznej
  • osoby w wieku 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej (FAP) posiadające odpowiednie potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Udzielamy wsparcia. Zwracamy koszty dojazdu każdemu Pacjentowi wykonującemu badanie, a osobie, która się nim opiekuje po badaniu wypłacamy wynagrodzenie w formie ryczałtu.

Jak przystąpić do programu bezpłatnej kolonoskopii?
Zarejestruj się telefonicznie pod ogólnopolskim numerem naszej infolinii + 22 610 10 10 lub osobiście w dowolnej placówce Allmedica.

  1. Uzupełnij dokumenty przed badaniem, które możesz pobrać ze strony allmedica.pl. pod ikoną „Bezpłatna Kolonoskopia” lub ich wydrukowany komplet otrzymasz wraz z ulotkami dotyczącymi przygotowania się w każdej placówce Allmedica.
  2. W dniu badania przyjdź 50 minut przed planowanym terminem badania celem złożenia dokumentów i zarejestrowania się.
  3. Bezpłatne badania w znieczuleniu wykonujemy w placówce przy ul. Orkana 10 w Mszanie Dolnej.
  4. Ze względu na znieczulenie anestezjologiczne w drodze powrotnej musi towarzyszyć Ci osoba pełnoletnia.
  5. Wszelkie szczegóły dotyczące badań znajdziesz również na stronie allmedica.pl.

PAMIĘTAJ:

Aby wykonać badanie przesiewowe nie musisz mieć żadnych objawów!
Nie potrzebne Ci jest skierowanie!
Nie poniesiesz kosztów badania!
Zwrócone Ci zostaną koszty dojazdu i powrotu!
Wypłacimy wynagrodzenie w postaci ryczałtu osobie, która zaopiekuje się Tobą po badaniu!
Przy udziale anestezjologa zadbamy o Twój komfort w trakcie badania!
Otoczymy Cię opieką lekarską i pielęgniarską w trakcie i bezpośrednio po badaniu!
Zostaniesz szczegółowo poinformowany na temat przygotowania i przebiegu badania!
Zlecimy bezpłatnie badania histopatologiczne usuniętych gruczolaków lub polipów!

Zastanawiasz się, potrzebujesz więcej informacji?

Wyczerpujące informacje znajdziecie państwo na stronie internetowej www.allmedica.pl. w zakładce „Bezpłatna Kolonoskopia”, gdzie został umieszczony specjalny, bezpośredni numer telefonu komórkowego 534-597-780, pod który wystarczy wysłać sms lub zadzwonić, aby skontaktował się z państwem konsultant, który wyjaśni wątpliwości, uzgodni dogodny termin badania oraz dokona państwa rejestracji.