Trwa projekt Małopolski Tele-Anioł 2.0. Jego celem jest poprawa jakości życia i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz usług wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (teleopiekę i telemedycynę).

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza mieszkanki powiatu tatrzańskiego na mammografię. W programie profilaktyki raka piersi bezpłatnie, raz na dwa lata, mogą zbadać się panie w wieku 45-74 lata. Badania są wykonywane w pracowniach stacjonarnych i w mammobusach. Mammobus zaparkuje w Białym Dunajcu, Poroninie i Zakopanem.

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego ogłasza konkurs na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Domu Pomocy Społecznej ul. Szpitalna 21, 34-500 Zakopane.

W Zakopanem powstaje wyjątkowy dom marzeń - dom wielofunkcyjny, który będzie miejscem wsparcia i rozwoju dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem, które prowadzi zbiórkę funduszy na ten cel.

Wolontariusz Robert Gogłuska podjął się wyjątkowego wyzwania, by wesprzeć i promować tę niezwykle ważną inicjatywę. W ramach "Tour de PSONI" pokonał 4500 km z Malagi do Zakopanego. 14 kwietnia na Górnej Równi Krupowej uroczyście powitali go podopieczni i sympatycy PSONI, a także Starosta Tatrzański Andrzej Skupień wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Agatą Wojtowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Iwona Grzebyk-Dulak oraz przedstawiciele wszystkich gmin powiatu tatrzańskiego i sponsorów.

Starosta Tatrzański informuje, że organizacje i organy o których mowa w art. 44c ust.3 oraz art. 44c ust. 5 pkt 1 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 44 z późn. zm.) mogą zgłaszać po jednym kandydacie na członka Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych, działającej na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

Szczegóły w załączniku

Pliki do pobrania
Pobierz plik (ogłoszenie Starosty.pdf)Ogłoszenie - Społeczna Rada330 kB

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza mieszkanki powiatu tatrzańskiego na mammografię. W programie profilaktyki raka piersi bezpłatnie, raz na dwa lata, mogą zbadać się panie w wieku 45-74 lata. Badania są wykonywane w pracowniach stacjonarnych i w mammobusach. Mammobus zaparkuje w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej.

7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia, odbywającego się w tym roku pod hasłem "Zdrowe początki, pełna nadziei przyszłość", Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem zorganizowała konferencję "Jak rozmawiać (z rodzicami) o szczepieniach?", skierowaną do pracowników placówek medycznych oraz oświatowo-wychowawczych. Odbyła się ona pod honorowym patronatem Starosty Tatrzańskiego Andrzeja Skupnia, który wziął udział w tym wydarzeniu.

  • Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza mieszkanki powiatu tatrzańskiego na mammografię.
  • W programie profilaktyki raka piersi bezpłatnie, raz na dwa lata, mogą zbadać się panie w wieku 45-74 lata.
  • Badania są wykonywane w pracowniach stacjonarnych i w mammobusach.
  • Mammobus zaparkuje w Zakopanem, Białym Dunajcu oraz Bukowinie Tatrzańskiej.

Program profilaktyki raka piersi, który finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, jest przeznaczony dla kobiet w wieku 45-74 lata. W ramach niego mogą one raz na dwa lata wykonać badanie mammograficzne. Bezpłatnie, bez skierowania, bez kolejek. Wystarczy zgłosić się do jednej z 33 pracowni stacjonarnych w regionie albo do mobilnego gabinetu – mammobusu.

Mammobusy docierają przede wszystkim do mniejszych miejscowości i wsi, by mieszkające tam kobiety mogły kontrolować swoje piersi bez konieczności dalekich podróży. Diagnostyka na ich pokładzie nie różni się jakością od tej wykonywanej w stacjonarnej pracowni.

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar apeluje do posiadaczy bydła, owiec, kóz, świń oraz innych zwierząt parzystokopytnych o zachowanie szczególnej czujności. Zagrożenie pryszczycą jest realne. W bezpośrednim sąsiedztwie Polski wystąpiły kolejne ogniska choroby.
 
Na tę chwilę na terytorium naszego kraju wirusa pryszczycy nie ma. Służby prowadzą intensywne kontrole i badania laboratoryjne. W trybie codziennych odpraw odbywają się posiedzenia sztabu kryzysowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powołanego pod przewodnictwem ministra Czesława Siekierskiego. 24 godziny na dobę monitorowana jest sytuacja na granicy. Wszystko po to, aby zapobiec przedostaniu się choroby do naszego kraju.
 
Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że wirus pryszczycy jest bardzo poważnym zagrożeniem. Może też być przenoszony na duże odległości.
 
Apelujemy do rolników, hodowców, przetwórców i przedstawicieli handlu o wyjątkową ostrożność i zachowanie nadzwyczajnych środków prewencji. Szybkie rozpoznanie choroby stanowi pierwszy i najważniejszy etap jej zwalczania!
Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z art. 42 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, posiadacz zwierzęcia zobowiązany jest do m.in.:
Pliki do pobrania
Pobierz plik (ulotka pryszczyca (FMD)-1.pdf)ulotka pryszczyca (FMD)-1.pdf453 kB

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin z terenu całej Polski, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program kierowany do rodzin, deklarujących gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości do pokonania trudności.

Naszym celem jest: