Pacjenci Oddziału Kardiologicznego zakopiańskiego szpitala leczą się już  w komfortowych warunkach. Kosztem prawie  1 mln złotych wyremontowano, a raczej całkowicie zmodernizowano pomieszczenia oddziału. Teraz chorzy leżą w odnowionych, kameralnych kilkuosobowych salach z łazienkami, a Oddział dysponuje też salą intensywnego nadzoru kardiologicznego. To kolejny już etap modernizacji Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem w ciągu ostatnich lat. Ale na pewno nie ostatni, w planach na najbliższy czas jest kupno i uruchomienie nowoczesnego aparatu do wykonywania diagnostyki za pomocą rezonansu diagnostycznego. Ma również powstać zupełnie nowy budynek w którym znajdą się pomieszczenia na kuchnię ale przede wszystkim na Zakład Opiekuńczo Leczniczy.

- Nasz nowy Oddział Kardiologiczny już działa i funkcjonuje – mówi nam dr Małgorzata Czaplińska wicedyrektor ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. – Przenieśliśmy już pacjentów, a lekarze i cały personel medyczny pracuje już też w nowych warunkach. Nie zmieniła się liczba łóżek i nadal jest ich 20 plus pięć miejsc na Oddziale Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Na oddział zakopiańskiego szpitala trafiają osoby z chorobami układu krążenia: m.in. z nadciśnieniem tętniczym, zawałami lub zaburzeniami rytmu serca, ale nie tylko. Remont i modernizacja całego oddziału kosztowała ponad 950 tysięcy złotych.  Odnowione zostały ściany i podłogi we wszystkich pomieszczeniach, nowy wygląd ma też dyżurka lekarska na oddziale, został też zakupiony za 18 tysięcy złotych aparat do dezynfekcji. To poprawi komfort wszystkich osób leczących się na tym oddziale zakopiańskiego szpitala jak i warunki pracy całego personelu. – Największa sala – dodaje dr Czaplińska - Intensywnego Nadzoru Medycznego ma pięć łóżek, tutaj przebywają pacjenci np. po zabiegach w Pracowni Hemodynamiki. Inne sale są maksymalnie czteroosobowe i każda z nich ma osobną łazienkę, tutaj przebywają pacjenci stabilni, wśród nich ci leczeni zachowawczo. Władze Powiatu Tatrzańskiego podkreślają, że przeprowadzony remont to część kompleksowej modernizacji wszystkich oddziałów. -Pacjenci mogą teraz wracać do zdrowia w lepszych warunkach – mówi Jerzy Zacharko wicestarosta tatrzański. – To ważne aby osobom chorym zapewniać maksymalny komfort i profesjonalne leczenie, a lekarzom i pielęgniarkom jak najlepsze warunki do pracy. Cieszę się że Dyrekcja szpitala przeprowadza generalną modernizację szpitala – w ubiegłym roku były to Oddziały Opieki Paliatywnej i Wewnętrzny a w tym roku przyszła kolej na Kardiologię. W najbliższym czasie Szpital im dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem ma w planach zakup nowoczesnego aparatu do wykonywania rezonansu magnetycznego. Ta nowoczesna metoda polepszy jeszcze możliwości diagnostyczne zakopiańskiej placówki.

• IMG_48017a