Bieg od 2014 roku odbywa się w Zakopanem na przełomie lutego i marca. W ten sposób biegacze oddają hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia 1944 – 1963. W sobotę na trasę o godz. 10 wyruszyło prawie stu biegaczy.  W tym roku wyznaczono dwie trasy, jedną 5 km i drugą 1963 metry. Starterem biegu był wicestarosta tatrzański Władysław Filar.

- Nawet nie wiecie, jak jestem wam wdzięczny, że jesteście. Mam nadzieję, że nie biegniesz tylko po to, by zmierzyć się z samym sobą, by może wygrać z innymi, mam nadzieję, że biegniesz po to, by oddać hołd tym, dzięki którym mamy dziś wolną Ojczyznę. Życzę dobrego, radosnego biegu, wszyscy jesteście zwycięzcami - powiedział wicestarosta Władysław Filar, chwaląc jednocześnie za znakomitą organizację Leszka Behounka, dyrektora MOSiR w Zakopanem.

Tekst: 24tp.pl

W tegorocznej edycji biegu, po raz kolejny, udział wzięła reprezentacja Powiatu Tatrzańskiego.

• reprezentacja