W dniach od 26 czerwca do 2 lipca 2024 r. grupa reprezentująca Szkolny Zespół Regionalny „Budorze” działający przy Zespole Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem wzięła udział – na zaproszenie Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach oraz Urzędu Miasta Skierniewice – w wyjeździe do Châtelaillon-Plage - miejscowości położonej w południowo-zachodniej Francji nad samym Oceanem Atlantyckim. Do udziału zaprosiła „Budorzy” pani Agnieszka Kubik-Śliczniak, Zastępca Dyrektora ds. organizacji i marketingu Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Miasto Skierniewice od 30 lat współpracuje z Châtelaillon-Plage. Zespół reprezentował podczas wyjazdu Polskę oraz swój region.

W wyjeździe wzięło udział 12 członków zespołu wraz z opiekunem panią Katarzyną Cukier. „Budorze” wykazali się wielkim zaangażowaniem, godnie reprezentując Podhale i Powiat Tatrzański, nasze piękne tradycje – muzykę, taniec i śpiew, za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Fot.: Zespół Regionalny „Budorze”

• 1_Piatek_2
  • 2_Sobota_1