Nagrodę Starosty Tatrzańskiego za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie Powiatu Tatrzańskiego w 2024 roku w kategorii indywidualnej w wysokości 5.000 zł brutto otrzymała Anna Trebunia - Wyrostek z Białego Dunajca.

Nagroda została przyznana przez Zarząd Powiatu Tatrzańskiego na wniosek Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Pozytywną opinię do nagrody wydała Komisja Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Tatrzańskiego zgodnie z uchwałą Nr XIII/124/16 Rady Powiatu Tatrzańskiego z dnia 9 czerwca 2016 roku w sprawie przyznawania „Nagrody Starosty Tatrzańskiego” za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

Nagrodę uroczyście wręczył Andrzej Skupień Starosta Tatrzański w niedzielę 25 sierpnia br. podczas „Dnia Pstrąga” w Białym Dunajcu – imprezy plenerowej organizowanej w ramach XXIII Tatrzańskich Wici. Imprezie towarzyszył koncert jubileuszowy Zespołu Trebunie - Tutki z Białego Dunajca z okazji 30-lecia działalności.

W uroczystości wręczenia Nagrody Starosty Tatrzańskiego udział wzięli: Helena Buńda - Sekretarz Powiatu Tatrzańskiego, Maciej Krzeptowski – Przewodniczący Komisja Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz Paweł Para – Członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego.

• nowe_1_z_1-2
  • nowe_1_z_1-3