12 września 2024 roku w Instytucie Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu odbyła się konferencja informacyjno-szkoleniowa: „Odkrywanie dziedzictwa
kulturowego w edukacji szkolnej – wyzwania współczesności”.
Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół i władz samorządów lokalnych z terenów województwa małopolskiego i śląskiego.
Organizatorami tego wydarzenia był Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce w porozumieniu z Małopolską Kurator Oświaty Panią dr Gabrielą Olszowską oraz Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Małopolska Kurator Oświaty dr Gabriela Olszowska.
W konferencji z ramienia Powiatu Tatrzańskiego udział wzięli: Andrzej Skupień Starosta Tatrzański i Anna Król-Józaga Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

Więcej informacji w linku: kliknij by przejść do artykułu

źródło: Związek Podhalan w Polsce