W dniu 29 września 2024 r. Zespół Regionalny „Regle” im. Jana Jędrola z Poronina obchodził jubileusz 50 – lecia istnienia swojej działalności. Wydarzenie to było okazją to wspólnego świętowania ich dorobku artystycznego. W trakcie uroczystości zespół zaprezentował jubileuszowy koncert, który połączył wszystkie pokolenia. Wydarzenie to było połączone z poświęceniem nowego sztandaru Związku Podhalan Oddziału Poronin.

Władze Powiatu Tatrzańskiego reprezentowali: Andrzej Skupień - Starosta Tatrzański, Helena Buńda - Sekretarz Powiatu, byli członkowie zespołu oraz Paweł Para – Członek Zarządu. Powiat Tatrzański był partnerem tego wydarzenia.

Zespół „Regle” jest wizytówką Gminy Poronin, a także Powiatu Tatrzańskiego. Przekazuje zwyczaje kultury podhalańskiej, prezentując swój taniec i śpiew w kraju, a także poza jego granicami. Bierze udział w konkursach i przeglądach zespołów regionalnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

fot. Regina Korczak-Watycha