Za nami uroczystość wręczenia „Nagrody Starosty Tatrzańskiego” za zasługi w dziedzinie krzewienia kultury regionalnej stanowiącej szczególną wartość naszego regionu. Wnioski w sprawie przyznania nagrody składane są do Starosty przez Burmistrza, Wójtów, Radnych, a także stowarzyszenia, spółdzielnie, fundacje kulturalne i związki twórcze oraz instytucje kultury działające na terenie Powiatu Tatrzańskiego. I w tym roku nagroda przypadła w udziale Kołu Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Jak podkreślono – nagrodę przyznano za wkład w rozwój kultury, ale i promocji całego Powiatu Tatrzańskiego. – Chcę podziękować wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku – mówił Piotr Bąk starosta tatrzański. – Możemy z być was dumni – swoim działaniem nawiązujecie do polskiej tradycji, w której Koła Gospodyń Wiejskich są obecne od wielu pokoleń.  Co ważne, znakomicie odnalazły się Panie w obecnych czasach, a różnie z tym bywa. Tymczasem Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku świetnie służy społeczeństwu, a członkiniom daje na pewno dużo satysfakcji. Bardzo Wam również dziękuję za promocję nie tylko Kościeliska, ale i całego Powiatu Tatrzańskiego. Starosta tatrzański podziękował również wystawcom tegorocznej edycji Europejskich Targów Produktów Regionalnych.  – Cieszę się, że mimo trudnego czasu przyjechaliście pod Tatry, aby zaprezentować nam wszystkim najlepsze w Polsce produkty regionalne. W poprzednich latach targi były miejscem, gdzie spotykali się wytwórcy z całej Europy, w tym roku z oczywistych powodów ograniczyliśmy się do naszej kraju. Ale i tak oferta, jaką zaprezentowaliście była niezwykle bogata i ciekawa. Jako konsumenci nasze społeczeństwo obecnie zwraca uwagę, na to co się kupuje, stajemy się bardziej świadomi. Jeśli chodzi natomiast o to co jemy, to zależy nam na zdrowej, ekologicznej żywności. W imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego podziękowania dla wszystkich wystawców jak i organizatora złożył Jan Piczura radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jak podkreślał władzom samorządowym Małopolski zależy szczególnie na promocji produktów regionalnych, które są wizytówką naszego regionu. – Chcę w imieniu Marszałka i swoim własnym pogratulować paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska. A wystawcom dziękuję za ich obecność podczas tegorocznych targów. Nie było łatwo, ale mimo ograniczeń sanitarnych, niezbędnych środków ostrożności impreza naprawdę była udana. Wierzę, że w następnym latach sytuacja się uspokoi i targi wrócą do swojego dawnego rytmu.

• yy1
  • yy10